Brutální útok: Muž rozbil kolemjdoucímu hlavu dlažební kostkou

Surovce zachytila kamera, policie po něm pátrá
 Z domova 
11. září 2018 04:50 / Policie ČR
Obzvláště surovým způsobem napadl v Praze neznámý útočník náhodného kolemjdoucího. Dlažební kostkou ho třískal do hlavy, dokud neztratil vědomí. Pak mu sebral peněženku a utekl. Násilník se ale nijak neobohatil, peněženka byla totiž prázdná.

Drsný incident se stal už 28. srpna, dosud ale policisté pachatele nedopadli. Surovce přitom zachytila kamera. Kriminalisté se proto rozhodli obrátit na veřejnost s tím, že ho snad někdo pozná.

Osudný den procházel nic netušící muž v brzkých ranních hodinách Vratislavovou ulicí v Praze 2. Proti němu šel jiný mladík či muž. Oba se minuli jako by nic, bez jakéhokoli, byť očního kontaktu. Nicméně tento neznámý kolemjdoucí následně na chodce zezadu zaútočil. Jednalo se o velice brutální a bezcitný útok - zraněnému museli lékaři na hlavě ošetřit rozsáhlé poranění, které  si vyžádalo několik desítek stehů.

"Podařilo se nám zjistit, že jakmile hledaný prošel kolem poškozeného, popadl na zemi ležící dlažební kostku. S tou přiběhl k nic netušící oběti a začal ji tlouct do hlavy. Poškozený si proto pouze pamatuje, že před tím, než ztratil vědomí, utržil bezpočet ran," konstatoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle všeho byl motiv agresora majetkový. Kousek od místa incidentu totiž našli policisté peněženku poškozeného. Paradoxně měl ale násilník smůlu, neboť poškozený vypověděl, že v peněžence neměl už před událostí ani korunu.

Útočníka se ale stále nedaří dopadnout, přestože ho zachytila kamera. Proto se nyní kriminalisté obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud dotyčného nědo pozná, zná jeho totožnost, místo jeho pobytu či pohybu, měl by předat tyto informace policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

"V tuto chvíli kvalifikují kriminalisté událost jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. V případě vypátrání a odsouzení hrozí neznámému pachateli trest odnětí svobody až na deset let," dodal Hulan.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto