Nepochopitelný útok: Řidič najel do chlapa a ještě ho před zraky malých dětí pořezal

Nejprve chodce srazil autem, pak ho pobodal
 Z domova 
07. července 2018 04:38 / Ilustrační foto Policie ČR
Hodně podivný útok vyšetřují královéhradečtí policisté. Třicetiletý řidič měl záměrně najet do jiného muže, pak vyskočil z auta a ještě ho nožem pořezal. Všemu z vozidla přihlížely násilníkovy dvě malé děti.

Co šoféra k tak drsnému útoku přimělo, zatím policie nesdělila. Poté, co agresor do muže najel a pak ho pořezal, nasedl znovu do auta a ujel. "Asi tři hodiny po události se nám ho podařilo zadržet," konstatoval policejní mluvčí Ondřej Moravčík.

Vše se odehrálo v Hradci Králové po 18. hodině. Dvojice se zjevně znala. Řidič měl údajně do chodce najet zcela záměrně. Pak zastavil, vyskočil z auta s nožem v ruce a muže pořezal na rukou. Celému incidentu přihlížely útočníkovy dvě malé děti, které měl s sebou v autě.

Původně byla událost policistům ohlášena jako dopravní nehoda, že se jednalo o násilný trestný čin, se ukázalo až později. Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na samém počátku, je zatím policie skoupá na slovo. "V současné době probíhají prvotní úkony trestního řízení a kriminalisté zjišťují okolnosti případu, z tohoto důvodu nelze zatím poskytovat bližší informace," prohlásil Moravčík.

Násilníka už policie vyslechla. Zatím ho policie vyšetřuje pro podezření z těžké újmy na zdraví. Není ale vyloučeno, že by mohla být událost překvalifikována, například na pokus vraždy. To by útočníkovi hrozil ještě vyšší trest.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Z Brna se ozývají výzvy na přijetí migrantů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

2. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

3. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

4. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

5. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby