خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pejskaře skutečně napadl bobr! Způsobil mu vážné poranění

Přítomnost bobrů potvrdily fotopasti
 Z domova 
18. září 2018 04:04 / Záchranná stanice živočichů Plzeň
To, o čem se dosud jen spekulovalo, se v těchto dnech potvrdilo. Muže na Plzeňsku skutečně při venčení psů napadl bobr. Zvíře mu způsobilo vážné poranění ruky, se kterým skončil v nemocnici.

Událost se stala už v polovině srpna, a to u Drahotínského rybníka na Plzeňsku. Muž šel venčit své psy. Jeden z nich vběhl do rákosí a po chvíli z těch míst vyběhl bobr. Skočil po muži a pokousal ho na ruce. Ten pak vypověděl, že mu divoké zvíře způsobilo několikacentimetrovou ránu a že přišel asi o půl litru krve.

Muž si nebyl schopen ani přivolat pomoc. Naštěstí jeho zoufalý křik slyšeli chataři, kteří mu poskytli první pomoc a zavolali záchranku. „Čtyřiapadesátiletý muž byl pokousán na horních a dolních končetinách, silně krvácel z poraněných žil. Zranění odpovídalo pokousání divokým zvířetem,” řekl mluvčí plzeňské záchranky Martin Brejcha. Sanitka zraněného odvezla na úrazovou ambulanci do Fakultní nemocnice v Plzni.

Ochránci přírody ale nad historkou kroutili hlavou a domnívali se, že pejskaře s větší pravděpodobností napadla nutrie. Jenže teď se ukázalo, že za útokem skutečně stál bobr. V okolí rybníka totiž ochránci přírody rozmístili fotopasti a ty zachytily pohyb bobřího páru.

„Obě dvě zvířata jsou ve výborné kondici bez známek poranění či viditelného handicapu a problémů. Žijí skrytým způsobem života v zadní, klidnější a méně lidmi exponované části rybníka. Pro místní obyvatele a ani ekosystém nepředstavují žádné riziko, nebezpečí ani hrozbu,” poznamenal Karel Makoň ze záchranné stanice živočichů Desop v Plzni.

Že občas bobři zaútočí na psi, se podle Makoně občas stává. Přímý útok na člověka ale prý za svou praxi ještě nezaregistroval. Muselo jít podle něj o zcela mimořádnou situaci. Divoké zvíře se podle všeho cítilo v ohrožení života.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Už neví, co by ukázala? Slováková fanouškům předvedla, co dělá s novým partnerem ve vaně!

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Olga Lounová zahájila svůj koncert v závodním autě

2. Když 3v1 tančí

3. Monika Bagárová neunesla vyhazov ze Stardance

4. Tereza Pergnerová si léto neužila

5. Takhle se proměnil Jan Cina v Salvatora Daliho