V Česku poprvé zabíjela zombie droga. Muži už nebylo pomoci, chlapce se podařilo zachránit

Zombie droga dělá z lidí chodící mrtvoly
 Z domova 
13. září 2018 07:06 / Facebook
Tazvanou zombie drogou, která dělá z lidí chodící mrtvoly, se v Ostravě otrávili tři lidé, a to včetně dítěte. Jeden muž zemřel, další dva otrávení skončili ve vážném stavu v nemocnici. Podle odborníků je to zřejmě poprvé, co tento typ drogy v Česku zabíjel.

Záchranáři vyjížděli na pomoc zdrogovaným lidem v jeden jediný den. Dvaatřicetiletého muže se ani po hodinovém snažení nepodařilo zachránit, o čtyři roky starší muž byl v bezvědomí a selhávalo mu dýchání a patnáctiletý chlapec trpěl halucinacemi a svíraly ho silné křeče.

Nejprve záchranáři zasahovali u patnáctiletého hocha. Dezorientované dítě, které mělo halucinace a silné křeče, okamžitě převezli do Vítkovské nemocnice. „Došlo u něj k poruše vědomí a stavu křečí. V době zásahu záchranářů trpěl halucinacemi a dezorientací,“ řekl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

O pár hodin později vyjížděli záchranáři k dvěma dospělým mužům. „Z dosud zjištěných informací vyplývá, že oba muži zřejmě požili psychotropní látku – syntetický canabinoid, a to kouřením. Dále měli muži pít alkohol,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná. Ve světě je droga známá také pod názvem spice. 

Dvaatřicetiletého muže se už k životu přivést nepovedlo. Jeho o čtyři roky starší kamarád byl v bezvědomí. Srdce mu sice fungovalo, ale selhávalo mu dýchání. Ve velmi vážném zdravotním stavu byl převezen do nemocnice na urgentní příjem.

Případem se okamžitě začala zabývat policie. Ta se nyní bude mimo jiné snažit zjistit, kdo nebezpečnou drogu vyrobil. Pachateli hrozí až 18leté vězení.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto