خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Skandální odhalení! Na Moravě učila prvňáčky falešná kantorka

Na škole roky učila falešná pedagožka
 Z domova 
09. června 2018 04:25 / Shutterstock
Na základní škole v Hevlíně na Znojemsku řeší pořádný malér. Ukázalo se, že tu učila falešná kantorka. A rozhodně ne nějakou krátkou dobu, ale dlouhých 10 let! Na starost měla prvňáčky.

Jak je možné, že tak dlouho na podvod učitelky nikdo nepřišel, je záhadou. Na šole u rakouských hranic pracovala žena jako třídní učitelka. Žádné problémy s ní prý nebyly. Děti ji měly rády a oblíbená byla i u svých kolegů.

Jenže její pracovní poměr měl jeden velký háček. Aby totiž práci sehnala, zfalšovala diplom z olomoucké univerzity. Ředitelce školy nyní nezbylo nic jiného, než falešnou kantorku vyhodit. K okolnostem se ale vedení školy odmítá blíže vyjadřovat.

Případ je o to zarážející, že se podobného podvodu nedopustila žena poprvé. Před 12 lety podobným způsobem zfalšovala diplom z Masarykovy univerzity v Brně, když nastupovala do základní školy ve Znojmě. Zjevně se ale nepoučila a teď jí za padělání a pozměňování úřední listiny hrozí až rok vězení.

V Česku nejde o první podobný případ. Obdobný skandál řešili před několika lety také v Praze. Tam sice do základní školy nastoupila učitelka se skutečným diplomem, ale na místo učitelky angličtiny, kterou přitom nikdy nevystudovala. Vše prasklo ve chvíli, kdy vyplaval na povrch její další podvod - od žáků měla vybírat zálohy na učebnice, anglický časopis a kroužky angličtiny. Finance ale použila pro své potřeby. Za zpronevěru byla nakonec odsouzena na jeden rok a za podvod na 10 měsíců.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

2. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

3. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

4. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

5. David Gránský vyvedl snoubenku do kina