خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Nepříčetný feťák ubodal syna a dva blízké, vlastně ani neví proč!

Soud rozhodl, že muž je vysoce nebezpečný pro společnost a uvalil na něj detenci
 Z domova 
08. června 2018 06:17 / Policejnidenik
Královéhradecký soud řešil případ trojnásobné vraždy, která se stala loni v srpnu v Lázních Bělohrad na Jičínsku. Vrah poputuje do zabezpečovací detence, protože je vysoce nebezpečný a má rozvinutou paranoidní psychózu.

Zřejmě doživotní pobyt na psychiatrii čeká na třicetiletého Martina P. Tento drogově závislý muž ubodal loni v srpnu svou družku, syna a také matku družky. 

Proč to udělal, není schopný vysvětlit. V době hrůzného činu byl podle znalců nepříčetný a trpěl paranoidní psychózou, proto za své činy není odpovědný.

Trojnásobnou vraždu spáchal, přestože měl všechny zavražděné rád. Obzvlášť vlastního syna. Žádná z obětí neměla šanci na přežití ani v případě okamžitého lékařského zákroku.

Jasný není ani motiv. Martin P. v průběhu přípravného řízení mluvil o jakýchsi hackerech, při soudním řízení svaloval vinu na mrtvou družku a tvrdil, že ho k činu dohnala. Jak, to už nevysvětlil. 

Spíš ho však k vraždám dohnalo užívání drog. Psychotické stavy se u něj objevily už týdny před činem, dosud však s nimi neměl zkušenost, proto nemohl své jednání korigovat.

Rozvoj jeho schizofrenního onemocnění zapříčinily drogy. Podle psychiatričky vraha pronásledovaly bludy, halucinace a megalomanické představy. Realitu nevnímal, naopak své psychotické prožitky považoval za skutečnost.

 Teď však pro něj bude realitou pobyt v zabezpečovací detenci v Brně či v Opavě, protože jeho jednání je dle soudce vysoce nevyzpytatelné. Detence není časově ohraničena, ale každých 12 měsíců bude soud zkoumat, zda její důvody nadále trvají.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Češi stávají do práce dříve než jinde v Evropě, přesto mají výrazně nižší mzdy. Kdo za to může?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

2. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

3. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

4. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

5. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží