Muž nabídl ženě doprovod. Pak se ji pokusil znásilnit

Policie po násilníkovi intenzivně pátrá
 Z domova 
02. června 2018 04:16 / Policie ČR
Chvíle hrůzy si musela prožít šestadvacetiletá žena z Prahy. Přijala nabídku muže, který jí sliboval bezpečný doprovod domů. Tam ji sice dovedl, ale pak se ji pokusil znásilnit. Žena se naštěstí chlípníkovi ubránila, ale otřesný zážitek už z hlavy zřejmě nikdy nevymaže.

Dramatická událost se stala přibližně ve čtvrt na dvě ráno 18. května. Tehdy se vracela šestadvacetiletá dívka do svého bydliště, které se nachází nedaleko ulice Francouzská. Zašla ještě nakoupit do tamní večerky. Když z obchodu odcházela, oslovil ji neznámý muž, který jí nabídl, že ji doprovodí domů, aby nepřišla k jakékoli úhoně.

Muž prý působil velmi seriózně, jeho nabídku proto mladá žena neodmítla. "Byla ráda, že nepůjde potemnělou ulicí sama. Vše se ale změnilo ve chvíli, kdy dívka odemkla vchodové dveře do domu. Ze seriózního padesátníka se najednou stal sexuchtivý násilník, který se snažil dostat dívce do kalhotek, což se mu i částečně podařilo," konstatoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Chlípník dívku natlačil za vchodové dveře domu, kde se ji snažil povalit na zem. "Žena se snažila vymanit z násilníkova sevření. Nakonec se jí to podařilo a utekla ke svému bytu. Hledaný ještě stihl dívce strhnout kabelku z ramene, se kterou poté odešel neznámo kam," doplnil Hulan. Krátce poté byla ukradená platební karta použita ve dvou případech k platbě drobných nákupů.

Muže, kterého zachytily i kamery, se ale policistům stále nepodařilo dopadnout. Proto se nyní kriminalisté rozhodli obrátit s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. "Pokud muže na záběrech z bezpečnostních kamer někdo pozná, zná jeho totožnost, nebo místo jeho pobytu či pohybu, ať se nám ozve prostřednictvím linky tísňového volání 158," dodal Hulan.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu