Tyran znásilňoval a mučil prostitutky. Vyděšené ženy pobíhaly nahé po lese

Brutálního znásilňovače zadržela zásahovka v Praze
 Z domova 
31. května 2018 04:57 / Policie ČR
Tepličtí kriminalisté dopadli grázla (48), který na Teplicku brutálním způsobem znásilňoval a týral prostitutky. Zbité ženy někdy nechal běhat nahé po lese, kde zoufale hledaly pomoc. Násilník skončil za zdmi vazební věznice.

Přesto, že prostitutky zažily hotové peklo, bály se jít na policii. Odvahu sebrala až jedna žena, díky které začali kriminalisté po násilníkovi pátrat. Zhruba o měsíc později už měli tolik důkazů, že mohli tyrana ze středních Čech zadržet. Momentálně je pachatel ve vazební věznici.

Praktiky muže byly podle policistů obzvláště brutální. Některé ženy po znásilnění a týrání odvezl zpět, jako by se nic nestalo, některé ale nechal běhat nahé po lese, kde vyděšené ženy zoufale sháněly pomoc. "Několik ze svých obětí držel proti jejich vůli v autě i řadu hodin a brutálním bitím je nutil k různým sexuálním praktikám, se kterými ženy nesouhlasily. I když utrpěly zranění, žádná z nich sama nevyhledala lékaře, ani se neobrátila na policisty," konstatoval policejní mluvčí Daniel Vítek. Několik poškozených také tyran okradl o jejich věci, případně jim vzal peníze, které jim předem zaplatil.

Původně byl muž podezřelý ze znásilnění tří prostitutek z Teplic a Dubí. V průběhu vyšetřování ale vyšlo najevo, že obětí bylo podstatně více. "V uplynulých dnech bylo trestní stíhání muže rozšířeno o další skutky, byl obviněn z trestných činů znásilnění, loupeže, omezování osobní svobody, krádeže a pokusu ublížení na zdraví. Zatím je trestně stíhán kvůli napadení devíti žen, kterých se dopustil od loňského prosince do konce března, ani tento stav ale nemusí být konečný," podotkl Vítek.

Stíhání bude zřejmě ještě rozšířeno o jednu až dvě další oběti. Navíc kriminalisté zjišťují, zda se obdobných útoků nedopustil i v jiných krajích. Obviněný muž je recidivista a za podobné útoky byl v minulosti již odsouzen. Po propuštění mu byla nařízena ústavní sexuologická léčba, která se loni proměnila na ambulantní. Nyní mu hrozí až 10 let vězení, soud ale v jeho případě může hranici zvýšit až o třetinu. S policií tyran nespolupracuje.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto