Mrtvá dvojčata! Zabil je jejich vlastní bratr, nepříčetný schizofrenik

Otřesná vražda loni šokovala celé Pelhřimovsko
 Z domova 
27. května 2018 05:39 / Policejnidenik
Táborský soud v pátek nařídil sedmadvacetiletému Pavlu T. za vraždu jeho dvou bratrů na Pelhřimovsku ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu. Obviněný trpí paranoidní schizofrenií a v době činu byl podle soudu a znalců nepříčetný.

Sedmnáctiletá dvojčata doplatila na to, že měla bratra paranoidního schizofrenika. Napadl je nožem a jednoho z bratrů bodnul více než stokrát.

Tragická událost se stala v domě, kde sourozenci žili se svou matkou. Třetí napadený bratr dokázal utéct do blízké hasičárny, odkud zavolal policii a záchranáře.

Pavel T., jenž je momentálně hospitalizován na psychiatrii, trpí schizofrenií přibližně devět let. Řádně se však neléčil a léky užíval nepravidelně.

Z vyšetřování vyplynulo, že se při činu řídil bludy a halucinacemi. "Slyšel jsem hlasy, které mi říkaly, že lidstvu hrozí smrt. A pokud zabiju své bratry, tak lidstvo zachráním," uvedl Pavel T. ve výpovědi na policii.

Podle znalců z oboru psychiatrie si muž v době činu neuvědomoval, že je nemocný. Prý je pro něj vhodná ústavní léčba a ne vězení, kde mu hrozilo až doživotí.

Nechápal trestní řízení

Muž není schopen chápat trestní řízení a pokud se bude léčit, je minimální pravděpodobnost, že by podobný čin zopakoval. Jeho stav v ochranné ústavní psychiatrické léčbě lékaři každé dva roky přezkoumávají.

Pavel T. v minulosti užíval drogy. Pravidelně kouřil marihuanu a zkoušel i pervitin. V poslední době však už drogy užíval pouze namátkově a v době činu pod vlivem žádných návykových látek nebyl. V případě, že by byl příčetný, hrozil mu až výjimečný trest. Nakonec ale skončil v ústavu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Eva Longoria se dočkala: Ve 43 letech se stala poprvé mámou!

Zprávy

Chtějí nás otrávit? Polská jablka v sobě měla dvacetkrát více pesticidů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Písařík jezdí na pořádném obrňáku

2. Manželka Willa Smithe si nechala omladit vagínu

3. Nadějná zpěvačka Karolína Gudasová má po kariéře. Už je zase těhotná

4. Moderátorka Czadernová ukázala roztomilou rodinku

5. Ornella Štiková, kterou její máma nazvala "hnusou holkou", si nervy uklidňuje ve fastfoodu