Cesta po zamrzlém jezeře ho málem stála život. Nebýt náhodného svědka, je asi po smrti

Muž se pod ledem málem utopil
 Z domova 
25. ledna 2018 04:06 / HZS ČR
Doslova na kahánku visel život jednatřicetiletého muže, který se v Brně rozhodl zkrátit si cestu přes zamrzlé jezírko. Led byl ale příliš tenký a mladý muž se v ledové vodě málem utopil. V poslední chvíli mu podal pomocnou ruku náhodný kolemjdoucí.

Nápad přejít zamrzlé jezírko v Králově Poli se jednatřicetiletému muži opravdu vymstil. Ušel jen pár kroků a tenký led se pod jeho vahou prolomil. Začal svádět boj o život.

I když byl muž jen kousek od břehu, dostat se na břeh bez cizí pomoci se zdálo být nemožné. Naštěstí šel okolo náhodný svědek, který přivolal městskou policii a okamžitě přispěchal tonoucímu muži na pomoc.

"Jen díky pohotové reakci náhodného kolemjdoucího, kterému se podařilo dostat silně promáčeného a podchlazeného muže na břeh, neskončila událost fatálně," konstatoval mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

S přivolanými strážníky chvějící se muž komunikoval a stěžoval si, že nemůže pohnout rukama. Hlídka městské policie přivolala záchranáře a převedením do blízké budovy mu do jejich příjezdu zajistila tepelný komfort. Sanitka pak jednatřicetiletého muže odvezla do nemocnice. 

"Musíme znovu varovat, že vrstva ledu na žádné přírodní vodní ploše na území města není dostatečně silná. Lidé by tedy na přírodní led neměli vůbec vstupovat, ani tam pouštět svá zvířata. Ze stejného důvodu strážníci poříční jednotky zatím nezahájili ani pravidelná měření tloušťky ledu," dodal Šoba.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Emma Smetana vyrazila se svou malou dcerou do Kamdoži

Zprávy

Nelegální anabolika jsou v Česku stále dostupnější. Většina míří do fitcenter

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Největší pozornosti se na udílení cen BAFTA dočkala těhotná Rebecca Ferguson

2. Vendula Pizingerová v slzách! Dojala ji maminka dětského pacienta!

3. Jágrova partnerka Veronika Kopřivová vystavuje svoje sexy křivky v Mexiku!

4. Poznali byste tuhle roztomilou holčičku? Jako dospělou ji proslavila role Buffy, přemožitelky upírů!

5. Emma Smetana vyrazila s rodinkou na netradiční dovolenou

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن