Muži si podvodem přivlastnili cizí firmu a napáchali obří škodu za 10 milionů korun

Tímto průkazem se jeden z podvodníků prokazoval
 Z domova 
17. ledna 2018 04:57 / Policie ČR
Nevídaný případ podvodu řeší pražští kriminalisté. Dva neznámí pachatelé si pomocí velmi zdařilých padělků přivlastnili cizí firmu a pak bezostyšně nakládali s jejím majetkem. Skutečné majitelce společnosti způsobili škodu za 10 milionů korun.

Policie po dvou pachatelích pátrá bezúspěšně už od konce loňského roku. Kriminalisté doufají, že by s jejich dopadením mohla pomoci i široká veřejnost.

Oba muži se měli dopustit podvodného jednání tím, že si na základě velice kvalitně padělaných listin přivlastnili soukromou společnost patřící jedné ženě, s jejímž majetkem pak nakládali dál.

"V rámci takto nabytého majetku získali protiprávně i práva k bytu v hodnotě několik milionů korun, který patřil společnosti. Tento byt pak hlavní z pachatelů, zachycený na průkazové fotografii, která je součástí padělaného dokladu, použil jako zástavu k získání několikamilionového úvěru," popsal podvod policejní mluvčí Tomáš Hulan. Škoda byla vyčíslena na 10 milionů korun.

Oba muže policie podezírá z trestného činu podvod a hledaným mužům hrozí až desetileté vězení. "Pokud muže na fotografii a identikitu někdo pozná, zná jejich totožnost, potažmo místo jejich pobytu či pohybu, ať nám předá tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," dodal Hulan.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou