Psi byli několik dní v zaneřáděném autě!

Zubožená zvířata trpěla v kufru auta.
 Z domova 
29. října 2017 07:40 / PČR KŘP hlavního města Prahy
V autě plném nepořádku a výkalů byli uvězněni dva psi. Z otřesných podmínek je vysvobodili policisté a hasiči. Majitelka zubožených zvířat přitom týrala zvířata již v minulosti a má zakázáno psi chovat.

Zoufalá zvířata byla zamčená v autě bez možnosti volně se proběhnout, vyvenčit, najíst… „Policisté byli přivoláni do ulice K Ládví v Praze 8, kde byli podle oznamovatele již tři dny zamčeni dva psi v zaparkovaném autě,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté z místního oddělení Bohnice následně zjistili, že se ve vozidle opravdu nachází dva psi a zřejmě tam budou několik dnů. „Okna vozu byla zapařená, jeden ze psů byl na krátko přivázaný vodítkem k opěrce hlavy a druhý zavřený v přepravce pro kočky plné výkalů,“ popsal strašlivé podmínky. Přivolaní hasiči proto rozbili okno u spolujezdce a uvězněná zvířata jím osvobodili. Vystresovaní psi dostali napít, najíst a policisté je i vyvenčili.

Přítomná veterinářka na místě konstatovala, že se jednoznačně jedná o týrání zvířat. „Oba psi proto byli odebráni a převezeni městskými strážníky do útulku v Praze 8 Troji,“ doplnil Daněk.

Celým případem se nyní zabývají bohničtí policisté pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Do vozidla psy zavřela jedenatřicetiletá žena, která má až do roku 2019 zákaz chovat zvířata,“ uvedl a s tím, že se zdaleka nejedná o první případ v souvislosti se psy a touto ženou, který pražští policisté řeší.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tenhle český herec drží hladovku, aby porazil rakovinu! Podaří se mu to?

Zprávy

Současná politika? Estébáci a komunista na Hradě, tvrdí Miroslava Němcová

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Ed Sheeran vystoupí v prosinci v Rakousku! Na koncert se ale nedostanete...

2. Svět má zase novou královnu krásy, pochází z Indie!

3. Elizabeth Hurley zveřejnila fotky v průsvitné tunice!

4. Další hvězdný rozchod! Jennifer Hudson opustila snoubence

5. Nemocná Mariah Carey ruší koncerty!