Psi byli několik dní v zaneřáděném autě!

Zubožená zvířata trpěla v kufru auta.
 Z domova 
29. října 2017 07:40 / PČR KŘP hlavního města Prahy
V autě plném nepořádku a výkalů byli uvězněni dva psi. Z otřesných podmínek je vysvobodili policisté a hasiči. Majitelka zubožených zvířat přitom týrala zvířata již v minulosti a má zakázáno psi chovat.

Zoufalá zvířata byla zamčená v autě bez možnosti volně se proběhnout, vyvenčit, najíst… „Policisté byli přivoláni do ulice K Ládví v Praze 8, kde byli podle oznamovatele již tři dny zamčeni dva psi v zaparkovaném autě,“ potvrdil policejní mluvčí Jan Daněk.

Policisté z místního oddělení Bohnice následně zjistili, že se ve vozidle opravdu nachází dva psi a zřejmě tam budou několik dnů. „Okna vozu byla zapařená, jeden ze psů byl na krátko přivázaný vodítkem k opěrce hlavy a druhý zavřený v přepravce pro kočky plné výkalů,“ popsal strašlivé podmínky. Přivolaní hasiči proto rozbili okno u spolujezdce a uvězněná zvířata jím osvobodili. Vystresovaní psi dostali napít, najíst a policisté je i vyvenčili.

Přítomná veterinářka na místě konstatovala, že se jednoznačně jedná o týrání zvířat. „Oba psi proto byli odebráni a převezeni městskými strážníky do útulku v Praze 8 Troji,“ doplnil Daněk.

Celým případem se nyní zabývají bohničtí policisté pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Do vozidla psy zavřela jedenatřicetiletá žena, která má až do roku 2019 zákaz chovat zvířata,“ uvedl a s tím, že se zdaleka nejedná o první případ v souvislosti se psy a touto ženou, který pražští policisté řeší.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Meghan se jako vévodkyně ze Sussexu poprvé účastnila dostihů. Takhle jí to slušelo!

Zprávy

Reakce na Merkelovou výrok o odsunutých Němcích. Jak reagoval prezident a ostatní politici?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Martin Zounar vzal dceru mezi dinosaury

2. Tenistka Plíšková dostala luxusní Mercedes, neumí ho ale řídit

3. Adam Mišík to v ringu nandal Vladimíru Polívkovi

4. Herečka z Přístavu Býmová odhalila, co nosí v kabelce i jaké procedury podstupuje pro svůj dokonalý...

5. Liza Minnelli shání peníze na důchod a rozprodává svou sbírku obrazů Andyho Warhola