دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Tři sígři z výchovného ústavu se chystali zavraždit vychovatele!

Policie zadržela tři chovance, kteří se chystali zavraždit vychovatele.
 Z domova 
13. září 2017 07:42 / Policejnidenik
Tři chovance z výchovného ústavu v Hostouni na Domažlicku zadrželi kriminalisté kvůli podezření, že se chystali zavraždit vychovatele. Jakým způsobem chtěli mord provést, policie zatím nesdělila. Soud bude rozhodovat o jejich vzetí do vazby.

O případu informoval deník Právo, policie dosud žádné informace neuvolnila. Podle deníku se měli k vraždě chystat chovanci umístění na odlou­čené zařízení Medvědí kámen, které funguje jako terapeutická jednotka.

Objekt s kapacitou 16 míst, který dříve sloužil jako pohraniční rota, stojí uprostřed lesa. Do nejbližší obce Rybník jsou to dva kilometry. Podle informací z webových stránek tohoto zařízení jsou tu umístěni chlapci ve věku od 16 do 19 let z výchovných ústavů z celé České republiky s nařízenou ústavní výchovou, kteří jsou závislí na drogách a zároveň mají problémy s chováním. Po dobu šesti měsíců zde absolvují výchovně-léčebný program, jehož cílem je kromě podpory abstinence také rozvoj základních pracovních návyků. Starají se tady o hospodářská zvířata, pěstují ovoce a zeleninu.

Chovanci mají volný pohyb. V oknech nejsou žádné mříže, areál není oplocen a ani vjezdu autem nebrání žádná brána nebo závora. K případu  mlčí nejen policie, ale i vedení ústavu. Sdílnější jsou jen obyvatelé nedaleké obce Rybník. S chovanci jsou prý dlouhodobě problémy, už v obci vykradli obchod, posprejovali čekárnu a dělají všude nepořádek. Mezi lidmi prý kvůli chovancům panuje strach. "Místní lidé se už bojí chodit tím směrem do lesa na procházky nebo na houby. Nemáme z toho žádný přínos, jen starosti. A to jsme byli poklidná obec, ty časy jsou pryč," prohlásil starosta obce Miroslav Kadlec.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdova Heidi Janků: Už našla místo, kde pohřbí milovaného manžela!

Zprávy

Je správná doba na přijetí eura? Poslanci se nemohou shodnout

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Šedá myška Andrea z Beverly Hills 90210: Šedesátka klepe na dveře! Poznali byste ji ještě?

2. Co skrývá Simona Krainová pod tmavými brýlemi? Podstoupila snad chirurgický zákrok?

3. Z herečky Patricie Solaříkové se začíná pomalu, ale jistě stávat hodně nebezpečná kost!

4. Luxusní oáza klidu: Takhle si žije česká supermodelka Hana Soukupová

5. Vašek Noid Bárta překvapil! Podívejte se, jaké má svaly!