Tři sígři z výchovného ústavu se chystali zavraždit vychovatele!

Policie zadržela tři chovance, kteří se chystali zavraždit vychovatele.
 Z domova 
13. září 2017 07:42 / Policejnidenik
Tři chovance z výchovného ústavu v Hostouni na Domažlicku zadrželi kriminalisté kvůli podezření, že se chystali zavraždit vychovatele. Jakým způsobem chtěli mord provést, policie zatím nesdělila. Soud bude rozhodovat o jejich vzetí do vazby.

O případu informoval deník Právo, policie dosud žádné informace neuvolnila. Podle deníku se měli k vraždě chystat chovanci umístění na odlou­čené zařízení Medvědí kámen, které funguje jako terapeutická jednotka.

Objekt s kapacitou 16 míst, který dříve sloužil jako pohraniční rota, stojí uprostřed lesa. Do nejbližší obce Rybník jsou to dva kilometry. Podle informací z webových stránek tohoto zařízení jsou tu umístěni chlapci ve věku od 16 do 19 let z výchovných ústavů z celé České republiky s nařízenou ústavní výchovou, kteří jsou závislí na drogách a zároveň mají problémy s chováním. Po dobu šesti měsíců zde absolvují výchovně-léčebný program, jehož cílem je kromě podpory abstinence také rozvoj základních pracovních návyků. Starají se tady o hospodářská zvířata, pěstují ovoce a zeleninu.

Chovanci mají volný pohyb. V oknech nejsou žádné mříže, areál není oplocen a ani vjezdu autem nebrání žádná brána nebo závora. K případu  mlčí nejen policie, ale i vedení ústavu. Sdílnější jsou jen obyvatelé nedaleké obce Rybník. S chovanci jsou prý dlouhodobě problémy, už v obci vykradli obchod, posprejovali čekárnu a dělají všude nepořádek. Mezi lidmi prý kvůli chovancům panuje strach. "Místní lidé se už bojí chodit tím směrem do lesa na procházky nebo na houby. Nemáme z toho žádný přínos, jen starosti. A to jsme byli poklidná obec, ty časy jsou pryč," prohlásil starosta obce Miroslav Kadlec.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Nachází se Česko v hluboké politické krizi nebo nenachází?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Leoš Noha překvapil. Nemá řidičák

2. Ředitelka České Miss Eva Čerešňáková lenošila na lodi

3. Angelina Jolie kvůli sporům s Pittem nemůže vycestovat s dětmi

4. Porotce Superstar Ben Cristovao si tuhle roli vyzkousel už ve filmu. Za dva týdny bude v kinech

5. Michaela Habáňová řádila na jachtě

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن