Vyšetřování tragického pádu lanovky ve Špindlu spěje ke konci. Obvinění si vyslechla matka dětí i provozovatel lanovky!

V souvislosti s tragickým pádem nákladní lanovky na Přední Labské u Špindlerova Mlýna padlo další obvinění. Po matce zraněných dětí si jej vyslechl i provozovatel zařízení.
 Krimikauzy 
22. listopadu 2015 13:03 / Česká televize
Od děsivé tragédie ve Špindlerově Mlýně, kdy se s trojicí dospělých a dvěma dětmi utrhla lanovka a zřítila se na zem, uběhly už téměř dva roky. Vyšetřování spěje ke konci až nyní. Obvinění si už vyslechla matka dětí a také provozovatel lanovky. Tomu hrozí až šestileté vězení.

Neštěstí se stalo 29. listopadu 2013 před osmou hodinou večer. Rodina z Pardubicka společně se svou známou se rozhodla projet v nákladní lanovce určené pro přepravu zásob a zavazadel. Tažné lano ale prasklo a přepravní klec se třemi dospělými a dvěma dětmi (11 a 5 let) se zřítila na zem. Všichni po pádu z výšky asi 10 metrů utrpěli vážná poranění. Otec dětí zemřel.

Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti už před soudem v Trutnově stanula matka zraněných dětí. Soud ji uznal vinnou, ale od potrestání nakonec upustil. "Obvinění zemřelého otce dětí bylo samozřejmě zastaveno. Nyní jsme trestní stíhání rozšířili na další osobu, a to pětačtyřicetiletého provozovatele lanovky. Za usmrcení z nedbalosti a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti mu hrozí až šestileté vězení," podotkla policejní mluvčí Ivana Ježková.

O zákazu přepravy osob nebylo v prostoru dolní stanice umístěné žádné upozornění. "Z vyšetřování je také zřejmé, že provozovatel neprováděl povinné kontroly lanového zařízení a o kontrolách nevedl povinnou evidenci. Zajištěné lano vykazovalo dle znalců vysoký stupeň opotřebení, které se vyvíjelo v průběhu několika let. Vlivem tohoto opotřebení a přetížení nosnosti došlo k jeho přetržení a pádu přepravní klece," dodala Ježková.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto