Konec nadějí pro Kajínka. Obnovy procesu se nedočká!

Jiří Kajínek chtěl u soudu docílit snížení trestu. Vrchní soud v Praze ale jeho stížnost na původní zamítavý verdikt odmítl.
 Krimikauzy 
01. října 2015 13:11 / Internet
Nejznámější český doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek se obnovy procesu nedočká. Jeho stížnost proti rozhodnutí Krajského soud u v Plzni Vrchní soud v Praze zamítl. Obnovy procesu a zmírnění trestu se Kajínek domáhá už roky.

Tentokrát chtěl Kajínek dosáhnout obnovy procesu na základě nového posudku psychologa. Doživotní trest dostal před 17 lety mimo jiné proto, že znalci tehdy vyloučili jeho možnou nápravu. Nový posudek to ale vyvrací a podle psychologa je Kajínkova náprava možná. Vězeň doufal, že mu nový důkaz pomůže ke snížení trestu. Poslední naděje se ale rozplynuly.

Do vězení se Jiří Kajínek dostal za to, že v roce 1993 zastřelil v serpentinách pod věznicí Plzeň-Bory podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Druhý bodyguard útok přežil. Vraždy si prý objednal jiný podnikatel. Kajínek celou dobu vinu popírá. Trest si odpykává od června roku 1998.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto