خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Gauner vymámil ze zoufalých lidí přes milion korun!

Mladík nabízel nebankovní půjčky, z nešťastných lidí vymámil přes milion korun, ale žádnou půjčku nikdy nikomu nezařídil.
 Z domova 
30. května 2015 13:15 / policejnidenik
Policie dopadla dvaadvacetiletého mladíka, který si podvodem přišel na více než milion korun. Nabízel zoufalým lidem nebankovní půjčky. Vylákal z nich poplatky, ale peníze lidé nikdy neviděli!

Mladík z Prahy nabízel půjčky prostřednictvím různých inzertních portálů. Od každého žadatele požadoval několik vymyšlených poplatků, jako je třeba vyřízení nebo schválení úvěru, které si nechával posílat na adresu v Praze. Z některých poškozených dokonce vylákal po těchto různých poplatcích vyšší finanční částku než požadovali samotný úvěr.

Nikomu z žadatelů ale nikdy žádnou půjčku nevyřídil. Kdo chtěl navíc od žádosti upustit, tomu ještě začal vyhrožovat právníky a pokutou za nedodržení podmínek. Napálil takto několik desítek lidí po celé České republice a škoda přesáhla milion korun.

"Poškozených ale může být podstatně více. Je možné, že se některé případy staly už v roce 2012," poznamenala policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Obviněný muž používal dvě emailové adresy, a to thomasthiele@centrum.cz nebo thomasvonthiele@qmail.com. Policie teď vyzývá občany, kteří v letech 2012 až 2015 žádali nebankovní úvěr a s tímto člověkem komunikovali, aby se co nejrychleji přihlásili na nejbližší policejní služebnu nebo kontaktovali policejního vyšetřovatele na telefonním čísle 974 873 593 nebo 778 048 884. Finanční částky od poškozených si obviněný nechával zasílat poštovní poukázkou na adresu Thoms Thiele, Poste Restante, Jindřišská 14, 110 00 Praha 1 a nebo se představoval pod jménem Tomáš Vorel. Policie navíc nevylučuje, že mohl muž získávat peníze od poškozených i jiným způsobem.

Podvodník je obviněný z trestného činu podvod a hrozí mu až osmileté vězení. Na verdikt soudu si počká ve vazbě.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Češi stávají do práce dříve než jinde v Evropě, přesto mají výrazně nižší mzdy. Kdo za to může?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

2. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

3. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

4. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

5. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží