خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Opilec nechtěl přijít o řidičák: Policajtům nabízel prachy i svého bavoráka!

Policisté se nestačili divit, co jim nabízeli za úplatek
 Z domova 
24. května 2015 08:03 / ilustrační foto: Policejní deník
Tak to byla povedená dvojka, kterou honili policisté ze Smiřice na Královéhradecku. Opilý 25letý řidič se svojí stejně nadranou 35letou spolujezdkyní nabízeli policajtům opakovaně úplatek za to, že vymažou záznam z přístroje na kontrolu alkoholu v dechu a tzv. vše zametou pod koberec. Kdyby jim prachy prý nestačily, dá jim i své auto zn. BMW.

K události došlo v obci Holohlavy, kde policisté prováděli běžnou hlídkovou činnost. Potom, co si všimli pomalu přijíždějícího auta, které při spatření policejního vozidla zastavilo a neočekávaně odbočilo do vedlejší ulice, rozjeli se za ním. Řidič nejenom, že nezastavil, ale zrychlil a začal ujíždět. Krátce na to ho policisté zastavili a provedli silniční kontrolu.

Z řidiče byl cítit alkohol a dechová zkouška skutečně potvrdila, že před jízdou pil. Policisté mu opakovaně naměřili hodnotu přes 2 promile alkoholu v dechu. K nabízení úplatku a přesvědčování policistů, aby věc vyřídili „jinak“, se intenzivně přidala i spolujezdkyně, u které policisté naměřili hladinu 1,19 alkoholu v dechu. Opakovaně jim vysvětlovali, že úplatek rozhodně nepřijmou a že se z jejich strany jedná o protiprávní jednání.

Vozidlo bylo tedy odstaveno, aby ani žena nemohla v jízdě pokračovat, muž byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Druhý den ho kriminalisté v Hradci Králové, kteří si vyšetřování převzali, obvinili ze spáchání dvou trestných činů. Kromě ohrožení pod vlivem návykové látky i ze spáchání zločinu podplácení. Stejné obvinění z podplacení si vyslechla i spolujezdkyně. Protože se tohoto trestného činu dopustili vůči úřední osobě, hrozí jim oběma trest odnětí svobody na 1 až 6 let. Za řízení v opilosti hrozí řidiči samozřejmě také zákaz řízení až na jeden rok a pokuta do výše 20 tisíc korun.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

Kvůli ochraně osobních dat zavádí některé školy zbytečná opatření

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

2. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

3. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

4. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí

5. Hvězda sitcomu Přátelé strávila tři měsíce v nemocnici v ohrožení života