خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Šílenec ubodal mámu přítelkyně, měl přeludy, že ho chce zabít!

Vrah ubodal mámu své přítelkyně několika ranami nožem do krku
 Z domova 
22. října 2014 10:02 / Shutterstock.com
Sedmnáct let za vraždu dostal ve středu u soud sedmačtyřicetiletý Tomáš Dubský. V roce 2010 v Praze ubodal matku své přítelkyně, protože byl přesvědčený, že ho chce zabít. Svoji přítelkyni pak opakovaně řezal nožem do obličeje. Vrah je teď na psychiatrii v Bohnicích.

Vraždící šílenec měl podle znalců přeludy. Myslel si, že ho matka jeho přítelkyně má v úmyslu zavraždit, vzal proto nůž a ubodal ji. Žena před smrtí hodně trpěla. "Obžalovaný oběť nejprve atakoval pěstmi do obličeje, až poté ji napadl nožem. Žena vše vnímala při plném vědomí, přičemž smrt nastala až po patnácti minutách," popsala u soudu státní zástupkyně. Svoji přítelkyni šílenec údajně po vraždě surově zbil a pořezal proto, aby se nelíbila ostatním.

Bludy, které Dubský v době vraždy zažíval, byly způsobené duševní chorobou, kombinovanou s užíváním léků a drog. Muž trpěl psychózou a byl přesvědčený, že v bytě matky jeho devětatřicetileté přítelkyně jsou nainstalovány odposlechy a že mu žena máchá povlečení v pervitinovém roztoku. O tom, že je duševně nemocný, ale muž už před vraždou dobře věděl. "Zhruba týden před činem držel obžalovaný v ruce doporučující dopis na psychiatrii. Místo toho šel za jiným lékařem a domlouval si s ním předepsání dalších a dalších léků," řekla soudkyně Silvie Slepičková.

Případ připomíná vraždu, která se stala toto úterý ve Žďáru nad Sázavou. Šestadvacetiletá schizofrenička Barbora Orlová tam k smrti ubodala šestnáctiletého studenta Petra, který se ve škole zastal napadené spolužačky. Vražedkyně, která byla už v minulosti léčena na psychiatrii, je už ve vazbě a na posudcích lékařů a rozhodnutí soudu záleží, jestli půjde do vězení, nebo znovu skončí v léčebně.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bučková a Vágner se po třech letech rozešli. Máme různé sny a touhy, říká modelka

Zprávy

U Středozemního moře se formuje obdoba hurikánu. Čekají se obrovské škody

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

2. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

3. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

4. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí

5. Hvězda sitcomu Přátelé strávila tři měsíce v nemocnici v ohrožení života