Gang zlodějů aut byl organizovaný jako armáda!

Záběr ze zadržení gangu policií
 Z domova 
14. října 2014 11:04 / Policie
Vojenská disciplína, stovky ukradných aut a mnohamilionové zisky. Policie zadržela desetičlenný gang zlodějů aut, který měl na svědomí až třetinu krádeží aut v Praze.

Gang byl skvěle organizovaný, jednotlivé skupiny pachatelů měly přesně rozdělené ukoly. "Někteří pouze auta tipovali, jiní je kradli a převáželi o pár ulic dál, kde je nechali několik dní takzvaně odležet. Třetí vlna této skupiny byli lidé, kteří odstavená auta vyzvedávali a převáželi na konkrétní místo, kde byly vozy následně rozebírány, nebo v celku prodávány předem domluveným zájemcům," vysvětlil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Pachatelé se zaměřovali hlavně na Škody Octavia, které jdou dobře na odbyt. Kriminalisté se jim dostali na kobylku v srpnu, kdy začali zloděje sledovat a sbírat proti nim důkazy. Aby ale zároveň policisté zabránili alespoň části způsobených škod, opakovaně ukradená auta zlodějům po krádeži vyfoukli a odvezli je zpět jejich právoplatným majitelům. "Celkem tak policisté zabránili škodě dosahující téměř tři milióny korun, neboť takto zabránili odcizení celkem jedenácti aut a třech motorek," popsal mluvčí.

Desetičlenný gang zadrželi detektivové na začátku října. Zloději aut teď mají co vysvětlovat. "V případě odsouzení jim hrozí až osmileté vězení. Pět obviněných je stíháno vazebně, šestého pak kriminalisté převezli rovnou do věznice k výkonu trestu odnětí svobody, ke kterému byl odsouzen již dříve pro jinou trestnou činnost," dodal Tomáš Hulan. Zbylí čtyři pachatelé jsou stíháni na svobodě.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Moderátorka televize Prima už se sukním nevyhýbá. Konečně se zbavila dlouholetého trápení

Zprávy

Babiš o Benešových dekretech. Co si o tomto problému myslí?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Zorka Hejdová předvedla vášnivé chvíle se svým čtyřnohým miláčkem

2. Fergie si vyjela newyorským metrem a má z toho zážitek na celý život

3. Taťána Gregor Brzobohatá nechyběla na květinové přehlídce v Pardubicích

4. Taťána Makarenko představila korunku, která ozdobí příští Miss Czech Republic

5. Čechomor zahraje u Vágnera na Katlově