Další zkouška nervů! Opravy dálnice D1 přináší nová omezení!

Dálnici D1 čekají nová omezení a řidiči budou mít co dělat, aby udrželi nervy na uzdě!
 Z domova 
30. března 2015 07:54 / policejnidenik
Řidiči jedoucí po dálnici D1 by se měli ještě více obrnit trpělivostí! Začala totiž další fáze modernizace, která s sebou přinese i nová omezení v dopravě!

V souvislosti s modernizací dálnice se ve směru jízdy na Prahu začala na 113,5. kilometru u Jihlavy převádět doprava dvěma pomocnými jízdními pruhy do protisměrného jízdního pásu. Tímto pásem bude provoz pokračovat až do 104. kilometru, kde oba jízdní pruhy budou převedeny zpět do pravého jízdního pásu. Instalace přechodného dopravního značení a převedení dopravy bude v tomto úseku probíhat postupně, a proto se v místě mohou nárazově tvořit kolony.

"V místě omezení budou na bezpečnost a plynulost provozu dohlížet policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově, kteří dopravu ve směru od Brna nejdříve zpomalí a poté na nezbytně nutnou dobu úplně zastaví, aby mohl být provoz převeden přes středový dělící pás do protisměrného jízdního pásu," poznamenala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Dopravní omezení v úseku mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem potrvá v režimu 2 plus 2 jízdní pruhy v každém směru jízdy až do 29. července. Tyto jízdní pruhy jsou navíc výrazně zúžené, takže neopatrní řidiči mohou snadno způsobit nějakou kolizi.

Po převedení dopravy do jednoho jízdního pásu na 113,5. kilometru bude zcela uzavřený exit na 112. kilometru dálnice u Jihlavy. Až do 29. července letošního roku bude tento sjezd zcela uzavřen pro řidiče, kteří budou přijíždět ve směru od Brna a budou mířit směrem na Jihlavu nebo na Havlíčkův Brod. Omezení se bude také dotýkat řidičů, kteří budou chtít na 112. kilometru najet na dálnici D1 ve směru na Prahu.

"Důležité je připomenout, že do levého pomocného pruhu je zakázán vjezd vozidel, jejichž okamžitá šířka přesahuje 2,2 metru. V místě uzavírky je také snížena nejvyšší dovolená rychlost na 80 kilometrů v hodině. V úsecích před přejezdem ve středním dělícím pásu, je rychlost snížena až na 60 kilometrů v hodině. I proto lze předpokládat, že se v místě mohou tvořit kolony," doplnila Čírtková. Při zjištění dopravních přestupků budou policisté nekompromisní.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Energická Andrea Kalivodová: V mateřství má více aktivit než kdykoli předtím!

Zprávy

Bezdůvodné obvinění Česka. Ruské tvrzení o původu Novičoku má vláda odmítnout

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Manželka Daniela Hůlky porodila dceru!

2. Sporťák televize Nova Petr Suchoň se potají oženil!

3. Tom Brady a Gisele Bundchen zveřejnili po letech utajované svatební fotky!

4. Gabriela Lašková se společenského života nevzdává ani chvíli před porodem!

5. Tenista Lukáš Rosol se opravdu potřetí oženil!