Trezoroví fantomové dopadeni! Stačili napáchat škodu za jeden a půl milionu korun!

Policie dopadla trezorové fantomy, kteří během 23 případů napáchali škodu za 1,5 milionu korun.
 Z domova 
29. března 2015 13:55 / Policie ČR
Zemědělská družstva v České republice obcházel strach. Neznámí pachatelé totiž pořádali nájezdy s cílem vybílit jejich trezory. Teď si mohou konečně oddechnout. Policie totiž trezorové fantomy dopadla!

Zloději se zaměřovali výhradně na zemědělská družstva, násilím vnikli do 23 objektů a nechali za sebou škodu téměř 1,5 milionu korun. Od loňského května do současné doby řádili na území krajů Pardubického, Vysočina, Plzeňského, Královéhradeckého a Jihočeského.

Ze zlodějů se vyklubali dva muži ve věku 39 a 47 let, jeden je z Orlickoústecka, druhý z Prahy. Oba za sebou mají bohatou kriminální minulost a skončili ve vazební věznici. Staršímu kumpánovi hrozí až osmileté vězení, mladšímu o tři roky méně.

I když se dvojice zaměřovala na trezory v zemědělských družstvech, bez povšimnutí nenechali ani platební karty, notebooky, mobilní telefony, motorovou pilu, vrtačku či kávovar. V jednom případě vzali i krátkou střelnou zbraň s náboji a dalekohledem. "Zlodějům se zalíbily i kovové modely malých traktorů, ale nepohrdli ani lahví whisky. Po jejich nájezdu zůstávala na místě vždy velká spoušť v podobě mnoha poškozených oken, zabezpečovacích zařízení a vypáčených či vykopnutých dveří," dodala policejní mluvčí Jitka Vavřinová.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto