Dva Slováci v Praze přepadli 40 seniorek! Už je má policie!

Oběma lupičům hrozí až desetileté vězení
 Z domova 
10. října 2014 23:05 / shutterstock.com
Bestiální případ odhalili policisté v Praze. Dva Slováci za půl roku přepadli a oloupili nejméně 40 starých žen. Počínali si navíc mimořádně brutálně. Mnoho z důchodkyň při útoku bili při přepadení pěstí do obličeje.

Policie oba lupiče odhalila díky případu, který se stal 16. září. V pražských Petřinách od nákupního centra sledovali jednaosmdesátiletou seniorku. „Při vstupu do domu ji muži oloupili. Jeden z nich jí při strkanici strhl z krku dva zlaté řetízky a dveřmi ji zranil v obličeji. Důchodkyně musela být převezena do nemocnice,“ řekl k případu mluvčí policie Tomáš Hulan.

Kriminalisté zjistili, že způsob provedení přesně odpovídá dalším případům, které se od letošního dubna staly. Celkem jich bylo neuvěřitelných 40! „Dvojice nejdříve loupila jednou za týden až dva. Později ale přepadávali i několikrát denně. Rostla i jejich agresivita. Na začátku strhli vytipované ženě zlato z krku a utekli. Avšak ke konci poškozené většinou zranili, nejčastěji údery pěstí do obličeje,“ vysvětlil mluvčí. Některým napadeným přitom bylo i 90 let.

Slováci loupežemi získali asi 130 tisíc, skutečná hodnota zlatých šperků je ale až milion korun. Policie oba pachatele zadržela a teď jim hrozí až 10 let vězení. Detektivové se domnívají, že loupeží se stalo ještě mnohem víc, některé seniorky se ale bály přihlásit.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Citelně rostou ceny potravin. Brambory za jediný měsíc zdražily o dvacet procent

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

2. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

3. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou

4. Janek Ledecký se pochlubil talentovaným synem Jonášem

5. Popelka Nikola Ďuričová prozradila, s kým je už dlouhé roky zadaná