خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Anonym, který paralyzoval centrum Zlína, skončil v poutech

Anonym hrozil, že obchodní centrum vyletí do vzduchu
 Z domova 
19. března 2015 07:11 / Wikimedia Commons
V rekordně krátkém čase policie zadržela muže, který vyhrožoval výbuchem v obchodním centru uprostřed Zlína. Vtipálek zaměstnal desítky policistů a způsobil evakuaci stovek lidí.

Anonym oznámil z telefonního automatu na linku 158, že v obchodním centru uprostřed Zlína je uložena bomba. Policisté následně evakuovali celý objekt, nebezpečný prostor byl vyznačen páskou a lidé byli vyzváni, aby opustili i přilehlé náměstí Míru. Situace si rovněž vyžádala dopravní.

O hodinu později se anonym znovu ozval na linku 158, tentokrát však z jiného telefonního automatu, se vzkazem, že bude proveden pumový útok v obchodním centru a že se policie a hasiči mají z místa stáhnout.

Souběžně s bezpečnostním opatřením probíhalo pátrání po pachateli. Díky vynikající osobní znalosti zasahujících policistů byl na základě zjištěných indicií vytipován muž, který by mohl být pachatelem. Policisté se dali dopátrání a necelé dvě hodiny po nahlášení hrozby výbuchem byl v areálu bývalého Svitu zadržen muž, který se při následném výslechu k anonymní hrozbě doznal.

Pachatelem je 36letý muž z Karlovarska, který dlouhodobě pobývá na Zlínsku. V minulosti byl jedenkrát podmíněně odsouzen za jinou trestnou činnost. V případě, že bude muž uznán vinným, hrozí mu za přečin šíření poplašné zprávy pobyt ve vězení až na tři léta.

Do zvládnutí celé akce bylo zapojeno celkem 55 osob, z toho 30 příslušníků policie a dále příslušníci hasičského záchranného sboru a strážníci městské policie. Bezpečnostní opatření skončilo v 19.00 hodin. Žádný podezřelý předmět nebyl v prostorách obchodního centra nalezen a prostory byly opět zpřístupněny.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Banky v září měly hypoteční žně. Na dlouho poslední

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic

2. Zlý bankéř Tomáš Jeřábek s manželkou ukázali malého synka

3. Lady Gaga konečně přiznala, že je zasnoubená

4. Olga Menzelová přebrala ocenění pro manžela, ten je už v domácím léčení

5. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu