Anonym, který paralyzoval centrum Zlína, skončil v poutech

Anonym hrozil, že obchodní centrum vyletí do vzduchu
 Z domova 
19. března 2015 07:11 / Wikimedia Commons
V rekordně krátkém čase policie zadržela muže, který vyhrožoval výbuchem v obchodním centru uprostřed Zlína. Vtipálek zaměstnal desítky policistů a způsobil evakuaci stovek lidí.

Anonym oznámil z telefonního automatu na linku 158, že v obchodním centru uprostřed Zlína je uložena bomba. Policisté následně evakuovali celý objekt, nebezpečný prostor byl vyznačen páskou a lidé byli vyzváni, aby opustili i přilehlé náměstí Míru. Situace si rovněž vyžádala dopravní.

O hodinu později se anonym znovu ozval na linku 158, tentokrát však z jiného telefonního automatu, se vzkazem, že bude proveden pumový útok v obchodním centru a že se policie a hasiči mají z místa stáhnout.

Souběžně s bezpečnostním opatřením probíhalo pátrání po pachateli. Díky vynikající osobní znalosti zasahujících policistů byl na základě zjištěných indicií vytipován muž, který by mohl být pachatelem. Policisté se dali dopátrání a necelé dvě hodiny po nahlášení hrozby výbuchem byl v areálu bývalého Svitu zadržen muž, který se při následném výslechu k anonymní hrozbě doznal.

Pachatelem je 36letý muž z Karlovarska, který dlouhodobě pobývá na Zlínsku. V minulosti byl jedenkrát podmíněně odsouzen za jinou trestnou činnost. V případě, že bude muž uznán vinným, hrozí mu za přečin šíření poplašné zprávy pobyt ve vězení až na tři léta.

Do zvládnutí celé akce bylo zapojeno celkem 55 osob, z toho 30 příslušníků policie a dále příslušníci hasičského záchranného sboru a strážníci městské policie. Bezpečnostní opatření skončilo v 19.00 hodin. Žádný podezřelý předmět nebyl v prostorách obchodního centra nalezen a prostory byly opět zpřístupněny.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Aniston se opět rozvádí! Na prahu padesátky zůstala sama

Zprávy

Jeden z největších inzerentů světa hrozí stažením reklam kvůli kontroverznímu obsahu

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jágrova partnerka Veronika Kopřivová vystavuje svoje sexy křivky v Mexiku!

2. Poznali byste tuhle roztomilou holčičku? Jako dospělou ji proslavila role Buffy, přemožitelky upírů!

3. Emma Smetana vyrazila s rodinkou na netradiční dovolenou

4. Producent Janis Sidovský ulovil v New Yorku fotku s Heidi Klum!

5. Někdejší nejvíce sexy muž planety Adam Levine se stal podruhé otcem!

خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن خرید فیلتر شکن