Anonym, který paralyzoval centrum Zlína, skončil v poutech

Anonym hrozil, že obchodní centrum vyletí do vzduchu
 Z domova 
19. března 2015 07:11 / Wikimedia Commons
V rekordně krátkém čase policie zadržela muže, který vyhrožoval výbuchem v obchodním centru uprostřed Zlína. Vtipálek zaměstnal desítky policistů a způsobil evakuaci stovek lidí.

Anonym oznámil z telefonního automatu na linku 158, že v obchodním centru uprostřed Zlína je uložena bomba. Policisté následně evakuovali celý objekt, nebezpečný prostor byl vyznačen páskou a lidé byli vyzváni, aby opustili i přilehlé náměstí Míru. Situace si rovněž vyžádala dopravní.

O hodinu později se anonym znovu ozval na linku 158, tentokrát však z jiného telefonního automatu, se vzkazem, že bude proveden pumový útok v obchodním centru a že se policie a hasiči mají z místa stáhnout.

Souběžně s bezpečnostním opatřením probíhalo pátrání po pachateli. Díky vynikající osobní znalosti zasahujících policistů byl na základě zjištěných indicií vytipován muž, který by mohl být pachatelem. Policisté se dali dopátrání a necelé dvě hodiny po nahlášení hrozby výbuchem byl v areálu bývalého Svitu zadržen muž, který se při následném výslechu k anonymní hrozbě doznal.

Pachatelem je 36letý muž z Karlovarska, který dlouhodobě pobývá na Zlínsku. V minulosti byl jedenkrát podmíněně odsouzen za jinou trestnou činnost. V případě, že bude muž uznán vinným, hrozí mu za přečin šíření poplašné zprávy pobyt ve vězení až na tři léta.

Do zvládnutí celé akce bylo zapojeno celkem 55 osob, z toho 30 příslušníků policie a dále příslušníci hasičského záchranného sboru a strážníci městské policie. Bezpečnostní opatření skončilo v 19.00 hodin. Žádný podezřelý předmět nebyl v prostorách obchodního centra nalezen a prostory byly opět zpřístupněny.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Brad Pitt je flákač a Angelina nemá peníze

2. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

3. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

4. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

5. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn