Majitel realitky obral lidi o devět milionů! Život mu zničil alkohol

Na zadržení majitele realitky se podílela i zásahovka.
 Z domova 
13. března 2015 12:18 / policejnidenik
Až desetiletý kriminál hrozí jednateli (41) realitní kanceláře z Novopacka, který své klienty obral v posledních letech o více než devět milionů korun.

Muž s realitami podniká už 10 let. Lidem, kteří se na něj obrátili, ale zbyly jen oči pro pláč. Poškozených je celkem 15. Všichni chtěli po podnikateli zprostředkovat prodej domu nebo pozemku, a to v letech 2012 až 2014. Místo financí, které za uskutečněný prodej očekávali, dostali buď zlomek ceny nebo vůbec nic.

Nekalému podnikání muže učinila přítrž až žena, která přes jeho kancelář prodala nemovitost včetně pozemků a peníze měla dostat nejpozději do konce října roku 2013. Do současné doby jí ale obviněný téměř 1,5 milionu korun nevyplatil, ačkoliv kupující peníze do depozitu realitní kanceláře včas a řádně vložil. Došla jí trpělivost a obrátila se na policii. Pak se policistům začali hlásit další podvedení klienti.

Sám podnikatel si přitom žil na vysoké noze. Na svém bankovním účtu, ke kterému měl přístup pouze on, měl zřízen kontokorentní úvěr až do výše dvou milionů korun. Peníze, které inkasoval od klientů, používal buď pro svoji potřebu, nebo vkládal na tento účet k uhrazení dluhu společnosti.

"Kriminalistům se už na počátku vyšetřování podařilo zajistit jeho majetek ve výši zhruba 5,7 milionu korun, který by mohl být použitý jako výnos z trestné činnosti na uhrazení alespoň části pohledávek poškozeným klientům. O tom ale bude rozhodovat až soud," konstatovala policejní mluvčí Ivana Ježková.

Podle policie je muž závislý na alkoholu a v opilosti se chová agresivně. I proto se na jeho zatčení podílela také zásahovka. "Muž byl ale zákrokem tak překvapený, že se nezmohl na sebemenší odpor. Vyšetřovatel podal k rukám státního zástupce podnět na jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až desetileté vězení," dodala Ježková.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kráska Nikol Buranská ukázala všem spodní prádlo!

Zprávy

Putin telefonicky děkoval Trumpovi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Nikol Švantnerová utekla před vánočním stresem do Paříže!

2. Herečka Amy Schumer se toho nebojí! Na Instagramu ráda vystavuje své nedokonalé tělo!

3. Eliška Bučková ukázala luxusní opálené tělíčko, které si hýčká rybář Jakub Vágner

4. Manželka Tomáše Kluse pořádně dře na své postavě!

5. Eva Perkausová se svlékla pro pánský magazín!