Devět let se vyhýbal trestu za znásilnění. Dopadli ho ve Venezuele!

Devět let se vyhýbal trestu za znásilnění, nakonec ho dopadli policisté ve Venezuele.
 Z domova 
12. března 2015 11:57 / policejnidenik
I když se dlouhých devět let ukrýval pravomocně odsouzený muž (45) z Novojičínska před spravedlností v zahraničí, policisté ho nakonec dopadli. Život v prosluněné Venezuele teď vyměnil na ponuré stěny českého kriminálu.

Muž byl odsouzen na osm let za znásilnění, kterého se dopustil hned několikrát. Než aby ale nastoupil do vězení, raději utekl do ciziny a skrýval se. Policie po něm pátrala od roku 2005. Do křížku se zákonem se muž nedostal poprvé. v minulosti byl už za znásilnění odsouzen a podmíněně propuštěn.

"Novojičínským kriminalistům se podařilo zjistit, kde se ukrývá. Začátkem loňského března na základě vydaného mezinárodního zatýkacího rozkazu byl hledaný venezuelskými policisty zadržen a v měsíci březnu letošního roku byl eskortován do České republiky," upřesnil policejní mluvčí Petr Gřes.

Nejde ale o jediný podobný úspěch novojičínských kriminalistů. V rámci mezinárodní spolupráce se jim podařilo ve Španělsku zadržet také třiapadesátiletého muže z Nového Jičína. Muž se schovával od února roku 2012. Odsouzen byl pravomocně v roce 2013 za trestné činy zanedbání povinné výživy, a to na jeden rok. I tento muž už v současné době pobývá v české věznici.

V současné době pátrá novojičínská policie po více jak 130 lidech, z toho u osmi hledaných jsou vydány zatýkací rozkazy. K těmto osobám je znám jejich současný pobyt v zahraničí a tak po nich pátrají policisté v zahraničí. U témě 30 lidí je zřejmé, že se nacházejí také v zahraničí, ale přesná adresa jejich současného pobytu není známa.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Tesco nabízelo kapustu nadupanou zákeřnými pesticidy

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

2. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

3. Česká Barbie daruje auto

4. Petra Černocká si vyšla s manželem i exmanželem

5. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty