خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Devět let se vyhýbal trestu za znásilnění. Dopadli ho ve Venezuele!

Devět let se vyhýbal trestu za znásilnění, nakonec ho dopadli policisté ve Venezuele.
 Z domova 
12. března 2015 11:57 / policejnidenik
I když se dlouhých devět let ukrýval pravomocně odsouzený muž (45) z Novojičínska před spravedlností v zahraničí, policisté ho nakonec dopadli. Život v prosluněné Venezuele teď vyměnil na ponuré stěny českého kriminálu.

Muž byl odsouzen na osm let za znásilnění, kterého se dopustil hned několikrát. Než aby ale nastoupil do vězení, raději utekl do ciziny a skrýval se. Policie po něm pátrala od roku 2005. Do křížku se zákonem se muž nedostal poprvé. v minulosti byl už za znásilnění odsouzen a podmíněně propuštěn.

"Novojičínským kriminalistům se podařilo zjistit, kde se ukrývá. Začátkem loňského března na základě vydaného mezinárodního zatýkacího rozkazu byl hledaný venezuelskými policisty zadržen a v měsíci březnu letošního roku byl eskortován do České republiky," upřesnil policejní mluvčí Petr Gřes.

Nejde ale o jediný podobný úspěch novojičínských kriminalistů. V rámci mezinárodní spolupráce se jim podařilo ve Španělsku zadržet také třiapadesátiletého muže z Nového Jičína. Muž se schovával od února roku 2012. Odsouzen byl pravomocně v roce 2013 za trestné činy zanedbání povinné výživy, a to na jeden rok. I tento muž už v současné době pobývá v české věznici.

V současné době pátrá novojičínská policie po více jak 130 lidech, z toho u osmi hledaných jsou vydány zatýkací rozkazy. K těmto osobám je znám jejich současný pobyt v zahraničí a tak po nich pátrají policisté v zahraničí. U témě 30 lidí je zřejmé, že se nacházejí také v zahraničí, ale přesná adresa jejich současného pobytu není známa.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Miliardové projekty nelze uhlídat, tvrdí exprimátor Pavel Bém

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

2. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

3. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

4. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

5. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží