Při krádeži se nadřel. Třísetkilovou cívku s kabelem kutálel půl kilometru

Muž si sice řádně namohl záda, nic mu to ale nebylo platné.
 Z domova 
07. března 2015 10:39 / Policie ČR
Policisté zadrželi dvojici, která se snažila prodat kilometr dlouhý kradený kabel. V Praze si totiž před jednou ze zastaváren všimli auta, ve kterém seděl jako spolujezdec jim velmi dobře známý recidivista.

Muži zákona tak pochopili, že se pánové zřejmě snaží prodat věci, pocházející z trestné činnosti. A nepletli se. V kufru našli dřevěnou cívku, na které byl navinutý elektroinstalační kabel, pocházející ze stavby.

„Pachatelé ani moc dlouho nezapírali. Po pár otázkách na původ kabelu se rychle rozpovídali a jeden z nich se ke krádeži ještě na místě přiznal. Jelikož na cívce byla cedulka s adresou stavby, tak zapírat ani nemělo cenu“ uvedl nadporučík Petr Kolár.

Z oploceného areálu byla cívka i s kabelem v hodnotě 30 tisíc korun odcizena jedním z mužů předešlý den nad ránem, když se zloděj vracel z diskotéky. Při průchodu okolo staveniště ho cívka natolik zaujala, že se ji rozhodl vzít s sebou a následně zpeněžit. Vážila ale téměř tři sta kilogramů, proto ji musel odkutálet více než půl kilometru do místa, kde ji schoval.

Druhý den oslovil svého kamaráda, aby s ním pro cívku s kabelem zajel autem a společně ji pak zpeněžili. Přitom je ale zadrželi policisté, takže z noční fušky vytěží maximálně kriminál.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kazma si vymyslel drsnou autonehodu, aby Mareše připravil o jeho luxusní ferrari

Zprávy

Babiš žaluje slovenský list o milion eur

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Michala Suchánka na skútru zaskočil liják

2. Okamžité zeštíhlení postavy? Stačí Body Wrap Slim, který využila i Anna Slováčková

3. Míša Tomešová riskuje i v těhotenství. V podpatcích skáče přes židle

4. Nikola Uhlířová dostala práci v Thajsku

5. Michal Kavalčík oslavil výročí netradičně