خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Obsahoval zabavený alkohol metanol? Obsah kanystrů zkoumají v laboratoři

Středočeští celníci bjevili 200 litrů alkoholu, který může pocházet z takazvané metanolové kauzy.
 Z domova 
15. února 2015 03:58 / Celní úřad pro Středočeský kraj
Mohl opět zabíjet alkohol s metanolem? To teď zjišťují v Celně technické laboratoři v Praze. Pochybný alkohol a také nekolkované cigarety objevili středočeští celníci v domech v Neratovicích a Praze 9 Letňanech.

Policejní akce s krycím názvem Casanova odhalila nelegální kšeftování s neznačeným alkoholem a tabákovými výrobky a středočeští celníci okamžitě vydali varování před stále se vyskytujícím neznačeným lihem, který může pocházet z takzvané metanolové kauzy.

"Celkem jsme zajistili téměř 20 tisíc krabiček nezdaněných cigaret, 10 kilogramů řezaného tabáku a 200 litrů alkoholu," upřesnila mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

Na cigaretách byly běloruské a moldavské kolky, některé byly bez tabákových nálepek nebo s nálepkou Duty free. Láhve a kanystry pak obsahovaly alkohol značek Tatranská vodka, Tatranský rum, Pravá slovácká slivovice, Pravá slovácká višňovice, Bacardi, Kalashnikov vodka, Hruška (37,5% alk.) a Jablko (14,5% alk.) Jeden kanystr byl zcela bez popisu. "Odebrali jsme vzorky a analyzujeme je v Celně technické laboratoři v Praze. Mimo jiné budeme zjišťovat i přítomnost látek ohrožujících život a zdraví občanů," doplnila Matějková.

Únik na spotřební dani vyčíslili celníci skoro na milion korun. Při zátahu byli zadrženi dva Češi ve věku 45 a 57 let, kterým za distribuci neznačeného alkoholu a tabákových výrobků hrozí až osm let vězení.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Banky v září měly hypoteční žně. Na dlouho poslední

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic

2. Zlý bankéř Tomáš Jeřábek s manželkou ukázali malého synka

3. Lady Gaga konečně přiznala, že je zasnoubená

4. Olga Menzelová přebrala ocenění pro manžela, ten je už v domácím léčení

5. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu