Obsahoval zabavený alkohol metanol? Obsah kanystrů zkoumají v laboratoři

Středočeští celníci bjevili 200 litrů alkoholu, který může pocházet z takazvané metanolové kauzy.
 Z domova 
15. února 2015 03:58 / Celní úřad pro Středočeský kraj
Mohl opět zabíjet alkohol s metanolem? To teď zjišťují v Celně technické laboratoři v Praze. Pochybný alkohol a také nekolkované cigarety objevili středočeští celníci v domech v Neratovicích a Praze 9 Letňanech.

Policejní akce s krycím názvem Casanova odhalila nelegální kšeftování s neznačeným alkoholem a tabákovými výrobky a středočeští celníci okamžitě vydali varování před stále se vyskytujícím neznačeným lihem, který může pocházet z takzvané metanolové kauzy.

"Celkem jsme zajistili téměř 20 tisíc krabiček nezdaněných cigaret, 10 kilogramů řezaného tabáku a 200 litrů alkoholu," upřesnila mluvčí Celního úřadu pro Středočeský kraj Yvona Matějková.

Na cigaretách byly běloruské a moldavské kolky, některé byly bez tabákových nálepek nebo s nálepkou Duty free. Láhve a kanystry pak obsahovaly alkohol značek Tatranská vodka, Tatranský rum, Pravá slovácká slivovice, Pravá slovácká višňovice, Bacardi, Kalashnikov vodka, Hruška (37,5% alk.) a Jablko (14,5% alk.) Jeden kanystr byl zcela bez popisu. "Odebrali jsme vzorky a analyzujeme je v Celně technické laboratoři v Praze. Mimo jiné budeme zjišťovat i přítomnost látek ohrožujících život a zdraví občanů," doplnila Matějková.

Únik na spotřební dani vyčíslili celníci skoro na milion korun. Při zátahu byli zadrženi dva Češi ve věku 45 a 57 let, kterým za distribuci neznačeného alkoholu a tabákových výrobků hrozí až osm let vězení.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jak si žije nová Česká Miss Lea Šteflíčková? Užívá v luxusu za milióny!

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Brad Pitt je flákač a Angelina nemá peníze

2. Proč Lejla Abbasová téměř měsíc tajila narození dvojčat?

3. Lucie Vondráčková je po rozpadu manželství v jednom kole

4. Paris Hilton chce na vlastní svatbě vydělat balík

5. Moderátorka Marta Ondráčková ukázala rostoucí bříško

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn