Podnikateli vyhrožovali zabitím! Mezinárodní gang skončil v rukou policie

Zásahovka pomohla dopadnout mezinárodní gang vyděračů z Brna, kteří podnikateli vyhrožovali smrtí.
 Z domova 
13. února 2015 14:12 / policejnidenik
Brněnský podnikatel (31) se zapletl do pochybných kšeftů s kovovým odpadem a výsledkem bylo, že ho skupina dalších lidí začala vydírat a vyhrožovat mu smrtí. Kvůli zločineckým praktikám mezinárodního gangu má teď podnikatel na krku exekuci!

Podnikatel z Brna figuroval při obchodech s kovovým šrotem jako zprostředkovatel mezi vyděrači a dalším podnikatelským subjektem. Při jednom z obchodů však obchodní společnost, zastoupená podezřelými, způsobila druhé straně škodu v řádech desítek milionů korun. Podezřelí začali po jedenatřicetiletém podnikateli požadovat, aby věc s poškozeným subjektem vyřídil a jako záruku případného vymáhání škody ho donutili podepsat notářský zápis, kterým muž stvrdil vůči jednomu z členů gangu dluh ve výši několika milionů korun. Podezřelí pak fiktivní dluh předali dalšímu subjektu a podvedený podnikatel se dostal do exekuce.

K podepsání notářského zápisu přiměli gauneři podnikatele pod hrozbou zabití. Vydírání navíc neustále stupňovali. Do akce se proto zapojili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří spolu s kolegy z Útvaru rychlého nasazení zadrželi a obvinili čtyři muže ve věku od 38 do 45 let z Brna. "Mezi obviněnými jsou dva Češi a dvě osoby ze zemí bývalého SSSR. Oba cizinci jsou stíháni vazebně. Obviněným hrozí v případě prokázání viny až osmileté vězení," podotkl policejní mluvčí Pavel Hanták. Policie zároveň nevylučuje, že se počet obviněných ještě nerozšíří.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nela Slováková dráždí Londýn: Úplně nahá se vystavila v hotelovém okně!

Zprávy

Z Brna se ozývají výzvy na přijetí migrantů

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Simona Krainová přivítá příští víkend všechny holky ve Žlutých lázních

2. Tereza Kostková a její pracovní léto. Žádný make-up, ani sluníčko

3. Lucie Bílá už se zase tulí ke svému kolouškovi

4. Michaela Badinková bude v Tváři. Hodí se tam?

5. Cher po filmu Mamma Mia chystá desku s písničkami Abby