خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Podnikateli vyhrožovali zabitím! Mezinárodní gang skončil v rukou policie

Zásahovka pomohla dopadnout mezinárodní gang vyděračů z Brna, kteří podnikateli vyhrožovali smrtí.
 Z domova 
13. února 2015 14:12 / policejnidenik
Brněnský podnikatel (31) se zapletl do pochybných kšeftů s kovovým odpadem a výsledkem bylo, že ho skupina dalších lidí začala vydírat a vyhrožovat mu smrtí. Kvůli zločineckým praktikám mezinárodního gangu má teď podnikatel na krku exekuci!

Podnikatel z Brna figuroval při obchodech s kovovým šrotem jako zprostředkovatel mezi vyděrači a dalším podnikatelským subjektem. Při jednom z obchodů však obchodní společnost, zastoupená podezřelými, způsobila druhé straně škodu v řádech desítek milionů korun. Podezřelí začali po jedenatřicetiletém podnikateli požadovat, aby věc s poškozeným subjektem vyřídil a jako záruku případného vymáhání škody ho donutili podepsat notářský zápis, kterým muž stvrdil vůči jednomu z členů gangu dluh ve výši několika milionů korun. Podezřelí pak fiktivní dluh předali dalšímu subjektu a podvedený podnikatel se dostal do exekuce.

K podepsání notářského zápisu přiměli gauneři podnikatele pod hrozbou zabití. Vydírání navíc neustále stupňovali. Do akce se proto zapojili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří spolu s kolegy z Útvaru rychlého nasazení zadrželi a obvinili čtyři muže ve věku od 38 do 45 let z Brna. "Mezi obviněnými jsou dva Češi a dvě osoby ze zemí bývalého SSSR. Oba cizinci jsou stíháni vazebně. Obviněným hrozí v případě prokázání viny až osmileté vězení," podotkl policejní mluvčí Pavel Hanták. Policie zároveň nevylučuje, že se počet obviněných ještě nerozšíří.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Natačení historického velkofilmu Jan Žižka odstartovalo. Objeví se v něm nečekaní herci!

Zprávy

Miliardové projekty nelze uhlídat, tvrdí exprimátor Pavel Bém

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

2. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

3. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

4. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku

5. Eva Burešová z Tváře hubne před očima. Neuvěříte, kolik váží