Podnikateli vyhrožovali zabitím! Mezinárodní gang skončil v rukou policie

Zásahovka pomohla dopadnout mezinárodní gang vyděračů z Brna, kteří podnikateli vyhrožovali smrtí.
 Z domova 
13. února 2015 14:12 / policejnidenik
Brněnský podnikatel (31) se zapletl do pochybných kšeftů s kovovým odpadem a výsledkem bylo, že ho skupina dalších lidí začala vydírat a vyhrožovat mu smrtí. Kvůli zločineckým praktikám mezinárodního gangu má teď podnikatel na krku exekuci!

Podnikatel z Brna figuroval při obchodech s kovovým šrotem jako zprostředkovatel mezi vyděrači a dalším podnikatelským subjektem. Při jednom z obchodů však obchodní společnost, zastoupená podezřelými, způsobila druhé straně škodu v řádech desítek milionů korun. Podezřelí začali po jedenatřicetiletém podnikateli požadovat, aby věc s poškozeným subjektem vyřídil a jako záruku případného vymáhání škody ho donutili podepsat notářský zápis, kterým muž stvrdil vůči jednomu z členů gangu dluh ve výši několika milionů korun. Podezřelí pak fiktivní dluh předali dalšímu subjektu a podvedený podnikatel se dostal do exekuce.

K podepsání notářského zápisu přiměli gauneři podnikatele pod hrozbou zabití. Vydírání navíc neustále stupňovali. Do akce se proto zapojili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří spolu s kolegy z Útvaru rychlého nasazení zadrželi a obvinili čtyři muže ve věku od 38 do 45 let z Brna. "Mezi obviněnými jsou dva Češi a dvě osoby ze zemí bývalého SSSR. Oba cizinci jsou stíháni vazebně. Obviněným hrozí v případě prokázání viny až osmileté vězení," podotkl policejní mluvčí Pavel Hanták. Policie zároveň nevylučuje, že se počet obviněných ještě nerozšíří.
◼ redakce krimi / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Parlamentní boj o uzákonění manželství homosexuálů vyvolává bouřlivé emoce

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

2. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

3. Česká Barbie daruje auto

4. Petra Černocká si vyšla s manželem i exmanželem

5. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty