Zběsilá jízda piráta silnic: Nezastavily ho ani zátarasy, ani výstřely ze zbraní

Pirát silnic se policistům nehodlal vzdát
 Z domova 
30. října 2018 18:22 / Policie ČR
Neskutečnou honičku mají za sebou jihočeští a plzeňští policisté. Společnými silami se snažili zastavit osmapadesátiletého piráta silnic, který s autem na kradených značkách ujížděl přes dva kraje. Nezastavily ho ani zátarasy, ani výstřely ze služebních zbraní policistů.

Honička začala v Katovicích na Strakonicku. Policisté si tu všimli auta na kradených značkách a chtěli proto řidiče zastavit a zkontrolovat. Jenže šofér se s policisty evidentně vybavovat nechtěl a začal ujíždět.

Během šílené honičky ujel pirát silnic asi 20 kilometrů, nezastavily ho ani pokyny policistů, ani zátarasy a dokonce ani střelba ze služebních zbraní strážců zákona. Drama skončilo až na Klatovsku.

"Do pronásledování byly zapojeny nejen hlídky jihočeských policistů, ale i policisté z Plzeňského kraje. Řidič se ale nehodlal vzdát a několikrát policisty ohrozil," konstatovala policejní mluvčí Lenka Krausová.

V obci Bukovník to vypadalo, že šoféra policisté dopadnou, vjel totiž do slepé uličky. Jenže muž ani v této situaci nehodlal uposlechnout výzvu k zastavení a naopak na hlídku s autem najel. Kdyby policisté nestihli včas uskočit, mohla mít celá honička ještě vážnější následky. Policisté proto použili služební zbraň a snažili se průstřelem pneumatik ukončit jízdu šílence. Ani to ale nepomohlo.

"Podezřelý řidič dále ujížděl směrem k obci Damětice, kde policisté vytvořili zátaras, který se snažil šofér riskantním způsobem s vozidlem prorazit a opět ohrozil policisty na životě. Nakonec se policistům podařilo v obci Frymburk najít vozidlo odstavené. Bezprostředně poté byl řidič dopaden a zadržen," dodala Krausová s tím, že řidič nadýchal 0,14 promile alkoholu. Šlo o muže s bohatou trestní minulostí. Za svou zběsilou jízdu skončil šofér v policejní cele.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou