Po třináctiletém Robertovi se slehla zem. Hledají ho policisté v Česku i Německu

Do pátrání po chlapci se zapojily desítky policistů
 Děti v nesnázích 
27. října 2018 04:06 / Twitter
Už déle než týden trvá pátrání po třináctiletém Robertovi Krausovi z Hranic u Aše. Minulý pátek odešel z domu a nechal dopis na rozloučenou. Matce napsal, že teď už bude mít klid a zmizel. Do pátrací akce se zapojily desítky policistů i veřejnost, po chlapci ale zatím není ani vidu, ani slechu.

Proč přesně hoch odešel, se zatím neví. Údajně měl spory se svou matkou a nevlastním otcem. Jeho matka ale tvrdí, že rozhodně nešlo o nic závažného, prý se jednalo jen o běžné spory, jaké řeší rodiče se svými dětmi, nikdo mu prý rozhodně neubližoval.

Do pátrání v lesích se zapojili jak čeští policisté, tak němečtí strážci zákona. Vzhledem k tomu, že má hoch oblibu v bunkrech, mohl by hledat útočiště v některém z opuštěných objektů nebo ve skalních jeskyních. I přesto, že se do pátrací akce zapojili také psovodi a ze vzduchu hledal chlapce vrtulník, nikam to zatím nevedlo. „Chlapce jsme zařadili do systému dítě v ohrožení,“ řekla policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

V době odchodu měl na sobě chlapec šedé nebo béžové tepláky bez vzorů, šedou zapínací bundu s tmavomodrou kapucí a pestrobarevné sportovní boty. Na zápěstí měl hodinky s páskem bílé barvy s černými proužky. Robert je vysoký asi 150 centimetrů, má hnědé oči a delší tmavé vlasy česané na patku. Kdokoliv by o něm měl nějakou zprávu, ať kontaktuje policisty prostřednictvím bezplatné tísňové linky 158.

Pátrání v terénu policisté ve čtvrtek ukončili. "Propátrali jsme celý hranický výběžek, pátrací akce tohoto rozsahu byla ukončena. Pátrání dál neprobíhá formou velké akce, nyní prověřujeme informace, které dostáváme od oznamovatelů," vysvětlila policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou