Smrt muže vypadala jako náhoda. Teď se z jeho smrti zpovídají dva mladíci

Když muž umíral, dvojice mladíků ho ještě okradla
 Z domova 
23. října 2018 04:05 / Policejnidenik
Když začali policisté vyšetřovat smrt mrtvého muže, jehož tělo leželo poblíž obchodního centra na pražském Zličíně, vypadalo to na náhodné úmrtí. Jenže pitva prokázala, že jednašedesátiletý muž zemřel násilnou smrtí.

Policisté na počátku prověřovali všechny možné alternativy, tedy například i tu, že se stal muž obětí dopravní nehody. Policejní lékař ani záchranáři ale na počátku neobjevili nic, co by ukazovalo na násilnou smrt. Krutou pravdu odhalila až nařízená soudní pitva.

"Ukázalo se, že muž zemřel na vnitřní zranění hlavy a že se na jeho smrti podílel někdo další," poznamenal policejní mluvčí Tomáš Hulan. Pečlivým znaleckým zkoumáním se například podařilo na oděvu zemřelého najít okem téměř nezjistitelné stopy násilí.

Stopy nakonec kriminalisty zavedly až na letiště Václava Havla. Tam se totiž starší muž potkal a seznámil s čtyřčlennou partou lidí. S těmi pak odjel právě na Zličín, kde chtěli společně zakoupit alkohol a pokračovat v „mejdanu“.

"Jenže po příjezdu na Zličín došlo mezi poškozeným a jedním z mladíků k rozepři, která vyústila ve fyzické napadení jednašedesátiletého muže. Ten po potyčce zůstal ležet v bezvědomí na zemi, kde byl posléze nalezen mrtev. Při šarvátce totiž utrpěl vnitřní zranění hlavy, kterým následně podlehl," konstatoval Hulan.

Přibližně po pěti dnech od nálezu zemřelého se kriminalistům podařilo vypátrat a zadržet dva muže ve věku 21 a 28 let, kteří jsou v tuto chvíli obviněni z trestných činů těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, ublížení na zdraví, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šestnáct let.

Z majetkových deliktů, tedy krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, jsou muži obviněni proto, že jednašedesátiletého poškozeného ve chvíli, kdy už byl v bezvědomí, ještě okradli o peněženku, doklady a další osobní věci. Mladší z mužů je s ohledem na svou pestrou trestní minulost násilného charakteru stíhán vazebně, starší na svobodě.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou