Nebezpečí na dětském hřišti: Neznámý chlap tu osahává děti a láká je k procházce

Statečná dívka úchyla natočila na mobil
 Děti v nesnázích 
22. října 2018 04:17 / Policie ČR
Na dětském hřišti v pražských Kyjích se potloukal cizí chlap, který se snažil navázat s dětmi blízký kontakt. Dětí se dotýkal a lákal je na procházku. Dívenka, kterou si takto vyhlédl, natočila neznámého úchyla na mobil. Policie teď po něm pátrá.

Událost se stala na dětském hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Praze 9 Kyjích, a to v sobotu 13. října kolem 10. hodiny dopolední. Hledaný muž údajně nejprve děti zpovzdálí pozoroval a po odchodu dospělých přistoupil k jedné z dívek a snažil se s ní navázat kontakt.

"Nejprve na dívenku mluvil, pak se jí začal dotýkat a nakonec ji zval pod různými záminkami na procházku. Dívce se naštěstí podařilo muže udržet v bezpečné vzdálenosti a ten po chvíli své snahy zanechal a hřiště opustil," poznamenala policejní mluvčí Andrea Zoulová. Dívka navíc zvládla potají zapnout mobil a úchyla tak natočila.

Policie sice zná podobu muže, ale stále neví, o koho jde. Kriminalisté proto doufají v pomoc široké veřejnosti. Muž má asi 30 let, mluví špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem. Je vysoký asi 170 až 180 cm, má krátké vlasy ostříhané na ježka a na sobě měl modré džíny, starší černé boty a černé triko. Na jednom z předních zubů má viditelný defekt.

Kdokoliv by muže poznal, ať neprodleně kontaktuje policii prostřednictvím linky 158. Případem se zabývají kriminalisté z mravnostního oddělení, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu navazování nedovoleného kontaktu s dítětem.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou