Cizinec se pokusil v Plzni zastřelit svou přítelkyni. Žena je ve vážném stavu

Střelce policie dopadla za dvě hodiny
 Z domova 
20. října 2018 04:49 / Policejnidenik
Případ vraždy ve stadiu pokusu vyšetřují plzeňští kriminalisté. Muž (43) se pokusil v Rokycanech zastřelit svou sedmatřicetiletou přítelkyni. Žena s vážným poraněním hlavy skončila na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Plzeň.

O střelbě se policisté dověděli po desáté hodině večerní. Údajně mělo dojít k střelnému poranění ženy v oblasti hlavy. Na místo okamžitě vyjely složky integrovaného záchranného systému. Ženu ve věku 37 let převezli záchranáři do Fakultní nemocnice Plzeň ve vážném stavu. Pachatel z místa utekl.

Na místo byly vyslány všechny síly a prostředky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje. Policisté okamžitě zjišťovali veškeré informace vedoucí k pachateli a zahájili ihned pátrání. Pachatel spravedlnosti neunikal dlouho.

"Vyžádali jsme si také vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Pátralo se nejen v Rokycanech, ale i v okolí. Desítky policistů prohledávaly různá vytipovaná místa a již necelé dvě hodiny po činu se zásahové jednotce podařilo 43letého cizince zadržet v Plzni na Lochotíně," poznamenal.

Kriminalisté už zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Údajným motivem měly být mezilidské vztahy. Zbraň byla nelegálně držená a policisté ji během pátrání nalezli a zajistili. Podle některých novinářů se jednalo o kosovského Albánce, který byl propuštěn z výkonu trestu za obchodování s drogami. V současné chvíli policisté provádějí výslechy a prověřují další okolnosti případu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou