Násilník během několika hodin stihl zavraždit seniora, pořezat ženu a zbít policistku golfovou holí

Mladému muži hrozí až 18 let za mřížemi
 Z domova 
17. října 2018 04:30 / Policejnidenik
Policistům se podařilo dopadnout muže, který má podle všeho na svědomí vraždu seniora (71). Zatím vše nasvědčuje tomu, že starého muže zavraždil zcela bezdůvodně. Po vraždě ještě na ulici pořezal ženu a při zatýkání zbil policistku golfovou holí.

Po vrahovi pátrali policisté od sobotního rána. Náhodný kolemjdoucí totiž objevil v Těšínské ulici v Plzni ubodaného jednasedmdesátiletého muže. Policie začala okamžitě po násilníkovi pátrat a ukázalo se, že má zřejmě na svědomí i další incident. V sobotu ráno totiž agresor napadl třiapadesátiletou ženu, která šla na autobusovou zastávku nedaleko místa vraždy. Řízl ji do nohy a pak utekl.

O den později byli policisté v rámci pátrací akce přivoláni do jedné z obce na Rokycansku, kde se muž vloupal do zemědělského objektu. Byl ale vyrušen a utekl. Když hlídka prohledávala okolí, všimla si policistka schovaného muže. Vyzvala ho, aby úkryt opustil, ale muž nereagoval a policistku dokonce napadl golfovou holí. "V tu chvíli na místo dorazil i psovod se svým psem a muže společně zpacifikovali a zajistili," konstatovala policejní mluvčí Martina Korandová.

Jak se později ukázalo, ve všech případech šlo o stejného pachatele. Mladý muž nejprve ubodal seniora, pak pořezal ženu a nakonec se vloupal do zemědělského objektu. Policistům se vydat nechtěl, a tak ještě poranil policistku golfovou holí.

"Osmadvacetiletého muže z jižních Čech jsme už obvinili z vraždy, ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě," konstatovala Korandová. Nyní kriminalisté čekají na výsledky soudní pitvy a výsledky znaleckých zkoumání. Policistům se už podařilo najít také nůž, kterým zřejmě pachatel útočil. Násilníkovi hrozí až osmnáctileté vězení. O jeho vzetí do vazby bude rozhodovat soud.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty

2. Lady Gaga a desítky dalších celebrit prchají před ohněm. Jejich domy lehly popelem

3. Co vaří její chlapi, když není Simona Krainová doma?

4. Alice Bendová provokuje sexy fotkami z dovolené

5. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!