Žena na Ostravsku natírala střechu bez jištění a spadla ze žebříku na garáž

Na tuto garáž dopadla třiapadesátiletá žena po pádu ze žebříku
 Z domova 
15. října 2018 05:27 / HZS Moravskoslezského kraje
Ze střechy rodinného domu v Raškovicích na Frýdecko-Místecku spadla třiapadesátiletá žena. Při pádu z výšky několika metrů si naštěstí poranila pouze ruku, hasiči ale varují, že jsou lidé v tomto směru nezodpovědní.

Obrovské štěstí měla žena z Frýdeckomístecka, která při natírání střechy spadla ze čtyřmetrové výšky. V ní měla uchycený žebřík, z nějž spadla. Dopadla naštěstí na šikmou střechu o patro níž a zranila se.

Přesto k ní vyjížděly dvě jednotky hasičů i s lezeckým týmem. "Žena nebyla jištěna lanem či jiným způsobem, spadla z výšky maximálně čtyř metrů a dopadla na šikmou střechu garáže," popsal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Při příjezdu hasičů byla žena při vědomí a v péči zdravotníků, jenže ji nedokázali dopravit dolů k sanitce. "Hasiči nakonec využili nedaleké okno. Ženu na nosítkách jím opatrně protáhli a snesli po schodech dolů," nastínil.

Třiapadesátiletá žena vyvázla z nebezpečného pádu se zraněním ruky. Hasiči upozorňují, že lidé jsou často při práci na domech nezodpovědní.

"Často nepoužívají žádná bezpečnostní jištění například lanem. Stačí ale malá nepozornost či náhlá zdravotní indispozice a vznikají vážná zranění i úmrtí, nebo minimálně zaseknuté nohy a ruce v nějakém překvapivém střešním otvoru," varuje Kůdela.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Omládly během hodiny! Bendová, Krainová a Svoboda podstoupily exluzivní kúru

Zprávy

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na „plán B“. Ten je varováním i pro českou ekonomiku

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!

2. Modelingová hvězda Anna Brodecká míří do Milána a Japonska

3. Misska Šteflíčková stála frontu na mobil

4. Tamara Klusová promluvila o nevěře svého manžela

5. Monika Absolonová je dvojnásobnou maminkou