Uprostřed Brna se povalovaly desetitisíce korun. K penězům se nikdo neznal

Majitel peněz se může o bankovky přihlásit
 Z domova 
13. října 2018 04:13 / Ilustrační foto
Hodně kuriózní případ mají na stole brněnští strážníci. Žena jim přinesla desetitisíce korun, které se povalovaly na zemi uprostřed Brna. K bankovkám se nikdo neznal.

Čas od času se vždy objeví nějaký poctivec, který najde zapomenuté peníze v bankomatu nebo ve ztracené peněžence a odevzdá je buď přímo majiteli nebo strážcům zákona, kteří pak dotyčného zapomnětlivce vyhledají. Něco podobného se stalo i v Brně. I tentokrát se může majitel peněz svých financí ještě dočkat.

Devětatřicetiletá žena šla normálně po ulici v městské části Brno-střed, když spatřila na zemi poházené bankovky. Doslova na ulici poletovaly. Jenže k penězům se nikdo neznal a kolemjdoucí si papírovek vůbec nevšímali.

"Poctivá nálezkyně bankovky posbírala a odevzdala je dvěma strážnicím. Ty balíček přepočítaly a zjistily, že jde o částku v hodnotě desítek tisíc korun," podotkla mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková.

Peníze jsou nyní uložené na služebně a čekají zde na svého majitele. Přihlásit by se ovšem měl opravdu jen skutečný majitel, protože díky kamerovému systému si strážníci dokáží ověřit, zda jde či nejde o člověka, kterému peníze doopravdy patří.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty

2. Lady Gaga a desítky dalších celebrit prchají před ohněm. Jejich domy lehly popelem

3. Co vaří její chlapi, když není Simona Krainová doma?

4. Alice Bendová provokuje sexy fotkami z dovolené

5. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!