خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Zraněný houbař lékaře šokoval. V krvi měl téměř devět promile!

Houbař musel kvůli opilosti čekat na operaci 24 hodin
 Z domova 
25. září 2018 04:07 / Policejnidenik
Na mol zlitý muž vyrazil na houby a vážně si poranil nohu. Na sál ale mohl jít kvůli své opilosti až za dalších 24 hodin. Tak dlouho trvalo, než vystřízlivěl. V krvi mu kolovalo téměř devět promile.

Jednačtyřicetiletý muž celý pátek popíjel s kamarády, ráno posnídal dvě piva a vyrazil do lesa. Tam ale došlápl na jednu větev tak nešťastně, že si způsobil komplikovanou zlomeninu. Nakonec skončil na pohotovosti krnovské nemocnice. Jenže operaci museli lékaři odložit. Sami nevěřili vlastním očím - muž měl v krvi téměř devět promile akoholu.

Lékařům se zdálo, že zraněný houbař trochu hůře artikuluje, a tak se ho zeptali, zda něco nepožil. Muž přiznal jeden a půl piva. Následný rozbor krve ale ukázal něco zcela jiného - houbaři v těle kolovalo neuvěřitelných 8,83 promile alkoholu. Lékaři zůstali jako přikovaní. Muž totiž normálně chodil, byl orientovaný a vypadal prý maximálně tak na tři promile.

Vzledem k opilosti museli lékaři operaci odložit. A na vystřízlivění čekali opravdu dlouho. Ještě po osmi hodinách měl muž v krvi stále přes pět promile alkoholu, zcela střízlivý byl až po 24 hodinách. Do té doby lékaři muže hlídali a pomocí infuzí hydratovali. Zdravotníci z krnovské nemocnice přznali, že se s podobným případem ještě nesetkali.

O alkoholové rekordmany nemá Česko nouzi. Poprask v roce 2005 způsobil například dnes už legendární Milan Čurda ze Semilska. Po bouračce s fekálním vozem mu policisté dali dýchnout a nestačili se divit - měl v sobě 7,94 promile alkoholu. V roce 2014 ho ale přepil Martin G. z Pacova. Alkoholem řešil osobní problémy a za volant usedl s 8,39 promile alkoholu.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola