خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Zdrogovaný řidič MHD chtěl vozit po Praze lidi. Policie ho vyhmátla úplnou náhodou

Drogy schoval řidič MHD na pneumatiku
 Z domova 
22. září 2018 04:17 / Policie ČR
Pražští policisté si došlápli na dealera drog a při té příležitosti úplnou náhodou odhalili zfetovaného řidiče MHD. Ten měl za pouhé tři minuty nabrat cestující a vyrazit do ulic hlavního města. Naštěstí se tak nestalo a muž končil v rukou policie.

Kriminalisté projížděli okolo stanice metra Nádraží Holešovice a všimli si jim dobře známého muže s drogovou minulostí. Chtěli prověřit, zda znovu nepáchá trestnou činnost. To, co odhalili, jim ale vyrazilo dech.

Než se k muži kriminalisté v autě otočili, stihl se podezřelý dát do řeči s jedním řidičem autobusu městské hromadné dopravy. Jakmile detektivové k dvojici dorazili, tak si všimli, že řidič MHD znatelně znervózněl. "Nicméně v prvopočátku se muži zákona věnovali hlavně dealerovi. Při tom se jich řidič zeptal, zda si může jít zkontrolovat autobus, neboť má zanedlouho odjíždět. Na tom neviděli policisté nic špatného, a tak řidičův požadavek odsouhlasili," konstatoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Posléze si ale všimli, že se řidič poměrně dlouho zdržel u levého předního kola. A tak se zajímali o to, co tam tak dlouho dělal. Při tom našli na pneumatice odloženou krabičku od cigaret, naditou krystalickou látkou v plastovém obalu. Šlo o více než 50 gramů pervitinu. Na základě toho podrobili řidiče testu na přítomnost drog, který byl pozitivní a detekoval přítomnost právě pervitinu.

Policisté tak zfetovaného řidiče MHD zastavili pouhé tři minuty před tím, než se chystal vyjet s cestujícími do stanice Zoologická zahrada. Vzhledem k tomu, že byl šofér MHD odhalen ještě před tím, než stačil vyjet s lidmi, je nyní stíhán z ohrožení pod vlivem návykové látky a obecného ohrožení ve stadiu pokusu. Navíc se bude zpovídat z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Hrozí mu za to až osmileté vězení.

Pozornosti kriminalistů neunikne ani zmiňovaný dealer, neboť dle vyjádření řidiče autobusu to byl právě on, kdo drogu přinesl a řidiči autobusu ji po předchozí domluvě nabídl k prodeji. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola