خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Ruská metalová kapela Kalevala okradena! Přišla o všechno

Předskokanům Grimner se nocleh v Ostravě nevyplatil
 Z domova 
21. září 2018 16:00 / Archiv skupiny Kalevala
Veškeré hudební nástroje, kompletní aparaturu, efekty, kostýmy, ale i CD a osobní věci. O to všechno přišla během několika hodin ruská metalová kapela Kalevala, když nocovala v Ostravě před koncertem v Ubytovně pod mostem. Nešlo přitom o první případ.

Kvůli evropskému turné, na kterém dělají předskokany švédské skupině Grimner, přijeli hudebníci z kapely Kalevala do Ostravy v pondělí večer. Dodávku s veškerými věcmi nechali postavenou na parkovišti poblíž ubytovny v Brandlově ulici. Ráno zjistili, že je auto pryč.

Po vozidle Mercedes Benz nyní pátrá policie. „Vozidlo s hudebními nástroji a dalšími věcmi odcizil dosud nezjištěný pachatel. Škoda je vyčíslena na 600 tisíc korun,“ uvedla pro média policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Úterní koncert v klubu Barrák ruská Kalevala odehrála, ovšem bez akordeonu, který je pro její styl hudby charakteristický. Zbytek nástrojů si půjčila od Grimner. Na internetu už zveřejnila snímky ukradených nástrojů a žádá fanoušky o pomoc. Začínají se muzikantům skládat na nové. „Policie nás informovala, že není to poprvé, kdy zde umělce okradli,“ uvedl na Facebooku promotér kapely Sabri Julien.

Je to jen půl roku, kdy z Ubytovny pod mostem odjížděla bez nástrojů belgická metalová kapela Leng Tch´e. Nakonec ji ale kontaktoval vyděrač, který za nástroje požadoval výkupné. Vyklubal se z něj majitel zastavárny, jenž ukradené věci koupil. Před časem na tom samé místě okradli i německou skupinu Vera Lux, které zloději při odchodu z hotelu odcizili kytaru. Městské kamery poblíž Ubytovny pod mostem v Ostravě zatím nejsou.

Marie Šťastná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola