خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Záhadné zmizení zlatníka. Rodina i policie se bojí nejhoršího

Kam se poděl Michal Urban, nikdo neví
 Z domova 
20. září 2018 04:10 / Policie ČR
Policisté řeší další podivné zmizení českého podnikatele, tentokrát se slehla zem pod šestapadesátiletým pražským zlatníkem Michalem Urbanem. Nezvěstný je už několik dní a policie se obává, že se mohl stát obětí trestného činu.

Zmizení Michala Urbana je opředeno mnoha otazníky. V úterý 11. září v 10.00 hodin ráno odešel z práce s tím, že se odpoledne vrátí na firemní oslavu. Zamířil do banky na náměstí Republiky v Praze 1. Tam vybral několik desítek tisíc korun a odešel. Od té doby ho nikdo neviděl a doposud se nevrátil.

"Kriminalisté nevylučují, že se mohl stát obětí trestného činu. Z tohoto důvodu se opětovně obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Pokud jste muže viděli, nebo víte, kde by se mohl nacházet, prosím neváhejte a neprodleně kontaktujte linku tísňového volání 158," konstatoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Michal Urban byl dlouhé roky úspěšný muž. Založil Centrum zlatníků - místo, které v hlavním městě soustřeďuje obchodníky s drahými kovy. V poslední době ale na tom údajně nebyl finančně dobře.

Naposledy mluvil s kolegy v práci. Řekl jim, že bude platit nějakou fakturu a pak že má ještě schůzku. Kde a s kým, to už nesdělil. Kamery ho naposledy zachytily u metra Florenc. V době odchodu na sobě měl tmavomodré sako, světlemodrou košili bez kravaty a tmavé kalhoty. Na očích měl dioptrické brýle.

Po ztracených podnikatelích policisté pátrají docela často a ne vždy tyto příběhy končí šťastně. Například před více než třemi lety zmizela pražská podnikatelka Jana Svobodová a dodnes se ji nepodařilo vypátrat. O případu jsme psali zde. Naopak dobře dopadlo loňské pátrání po mladém obchodníkovi se zlatem z Prahy. Policisté ho hledali téměř dva měsíce. Pak se ukázalo, že jen odcestoval do ciziny, aby si odpočinul od problémů. To podnikatel Karel Taube takové štěstí neměl. O jeho zmizení jsme psali zde. Zmizel v červnu 2015. Po devíti měsících našla policie jeho mrtvé tělo v igelitovém pytli zakopané uprostřed lesa u Vysokého Mýta. Z únosu byli obviněni tři muži ze Slovenska a Ukrajiny, kteří podnikatele před smrtí brutálně týrali. Od soudu odešli s mnohaletými tresty.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola