خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Dva jihočeští policisté mučili Roma. Donutili ho tak přiznat se k něčemu, co neudělal

GIBS odhalila nekalé praktiky dvou policistů
 Krimikauzy 
19. září 2018 07:35 / GIPS
Otřesný případ mučení Roma (32) odhalili příslušníci Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Nešťastníka měli týrat dva jihočeští policisté. Zoufalý Rom se pak pod brutálním nátlakem přiznal k něčemu, co vůbec neudělal.

Oba českobudějovičtí kriminalisté byli obviněni ze spáchání zločinu mučení a jiné nelidské a kruté zacházení ve formě spolupachatelství. "V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let," konstatoval mluvčí GIBS Martin Strouhal.

Kdy přesně k mučení Roma mělo dojít, inspekce nesdělila. Podle Strouhala je tato informace zatím nezveřejnitelnou součástí vyšetřování. Popsal ale, co policisté zadrženému provedli.

"Nejprve mělo dojít k vulgárním výhružkám a nátlaku na vyslýchanou osobu. Poté muže udeřili otevřenou dlaní do tváře a znovu mu vulgárně vyhrožovali a uchýlili se k dalšímu agresivnímu nátlaku," konstatoval mluvčí inspekce. Dvaatřicetiletý muž se neměl šanci bránit, celou dobu byl totiž spoutaný.

Rom nakonec mučení neunesl a přiznal se k trestné činnosti, kterou ve skutečnosti vůbec nespáchal. Nelidské praktiky naštěstí dvojici policistů neprošly a oba se ze svého jednání budou nyní zpovídat.

Obvinění detektivové zatím zůstávají u policie. Podle vedení jihočeských strážců zákona dosud nebyl důvod postavit je mimo službu. Byli ovšem přeřazeni na administrativní činnost.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

2. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

3. David Gránský vyvedl snoubenku do kina

4. Tomáš Matonoha řídí tenhle dábělský stroj

5. Václav Kopta po sérii zranění už chodí bez potíží. Co se všechno stalo?