خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Pejskaře skutečně napadl bobr! Způsobil mu vážné poranění

Přítomnost bobrů potvrdily fotopasti
 Z domova 
18. září 2018 04:04 / Záchranná stanice živočichů Plzeň
To, o čem se dosud jen spekulovalo, se v těchto dnech potvrdilo. Muže na Plzeňsku skutečně při venčení psů napadl bobr. Zvíře mu způsobilo vážné poranění ruky, se kterým skončil v nemocnici.

Událost se stala už v polovině srpna, a to u Drahotínského rybníka na Plzeňsku. Muž šel venčit své psy. Jeden z nich vběhl do rákosí a po chvíli z těch míst vyběhl bobr. Skočil po muži a pokousal ho na ruce. Ten pak vypověděl, že mu divoké zvíře způsobilo několikacentimetrovou ránu a že přišel asi o půl litru krve.

Muž si nebyl schopen ani přivolat pomoc. Naštěstí jeho zoufalý křik slyšeli chataři, kteří mu poskytli první pomoc a zavolali záchranku. „Čtyřiapadesátiletý muž byl pokousán na horních a dolních končetinách, silně krvácel z poraněných žil. Zranění odpovídalo pokousání divokým zvířetem,” řekl mluvčí plzeňské záchranky Martin Brejcha. Sanitka zraněného odvezla na úrazovou ambulanci do Fakultní nemocnice v Plzni.

Ochránci přírody ale nad historkou kroutili hlavou a domnívali se, že pejskaře s větší pravděpodobností napadla nutrie. Jenže teď se ukázalo, že za útokem skutečně stál bobr. V okolí rybníka totiž ochránci přírody rozmístili fotopasti a ty zachytily pohyb bobřího páru.

„Obě dvě zvířata jsou ve výborné kondici bez známek poranění či viditelného handicapu a problémů. Žijí skrytým způsobem života v zadní, klidnější a méně lidmi exponované části rybníka. Pro místní obyvatele a ani ekosystém nepředstavují žádné riziko, nebezpečí ani hrozbu,” poznamenal Karel Makoň ze záchranné stanice živočichů Desop v Plzni.

Že občas bobři zaútočí na psi, se podle Makoně občas stává. Přímý útok na člověka ale prý za svou praxi ještě nezaregistroval. Muselo jít podle něj o zcela mimořádnou situaci. Divoké zvíře se podle všeho cítilo v ohrožení života.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

2. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

3. David Gránský vyvedl snoubenku do kina

4. Tomáš Matonoha řídí tenhle dábělský stroj

5. Václav Kopta po sérii zranění už chodí bez potíží. Co se všechno stalo?