خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Brutální útok: Muž rozbil kolemjdoucímu hlavu dlažební kostkou

Surovce zachytila kamera, policie po něm pátrá
 Z domova 
11. září 2018 04:50 / Policie ČR
Obzvláště surovým způsobem napadl v Praze neznámý útočník náhodného kolemjdoucího. Dlažební kostkou ho třískal do hlavy, dokud neztratil vědomí. Pak mu sebral peněženku a utekl. Násilník se ale nijak neobohatil, peněženka byla totiž prázdná.

Drsný incident se stal už 28. srpna, dosud ale policisté pachatele nedopadli. Surovce přitom zachytila kamera. Kriminalisté se proto rozhodli obrátit na veřejnost s tím, že ho snad někdo pozná.

Osudný den procházel nic netušící muž v brzkých ranních hodinách Vratislavovou ulicí v Praze 2. Proti němu šel jiný mladík či muž. Oba se minuli jako by nic, bez jakéhokoli, byť očního kontaktu. Nicméně tento neznámý kolemjdoucí následně na chodce zezadu zaútočil. Jednalo se o velice brutální a bezcitný útok - zraněnému museli lékaři na hlavě ošetřit rozsáhlé poranění, které  si vyžádalo několik desítek stehů.

"Podařilo se nám zjistit, že jakmile hledaný prošel kolem poškozeného, popadl na zemi ležící dlažební kostku. S tou přiběhl k nic netušící oběti a začal ji tlouct do hlavy. Poškozený si proto pouze pamatuje, že před tím, než ztratil vědomí, utržil bezpočet ran," konstatoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Podle všeho byl motiv agresora majetkový. Kousek od místa incidentu totiž našli policisté peněženku poškozeného. Paradoxně měl ale násilník smůlu, neboť poškozený vypověděl, že v peněžence neměl už před událostí ani korunu.

Útočníka se ale stále nedaří dopadnout, přestože ho zachytila kamera. Proto se nyní kriminalisté obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud dotyčného nědo pozná, zná jeho totožnost, místo jeho pobytu či pohybu, měl by předat tyto informace policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

"V tuto chvíli kvalifikují kriminalisté událost jako těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. V případě vypátrání a odsouzení hrozí neznámému pachateli trest odnětí svobody až na deset let," dodal Hulan.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Jan Bendig ukázal bráchu. Je hvězdou televizního seriálu

2. Pavla Tomicová ve Stardance zbořila mýty

3. Adama Mišíka po neúspěchu ve Stardance utěšovala přítelkyně i Genzer

4. Trojanova manželka po delší době na veřejnosti. Snad vůbec nestárne

5. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola