خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Vandal vylezl do výšky 60 metrů a počmáral Adršpašské skály

Shodný nápis se na stejném místě objevil i v roce 1969
 Z domova 
08. září 2018 04:11 / Policie ČR
Neobvyklým případem se zabývá náchodská policie. Snaží se odhalit vandala, který vylezl do výšky 60 metrů a počmáral známý skalní útvar Milenci v Adršpašských skalách. Do krajiny teď září nápis 21. srpen FŮJ. Jde o stejný nápis, který se na tom samém místě objevil už v roce 1969.

Kdo si dal tu práci, aby na skálu vylezl a nápis tam napsal, policie zatím neví. Je ale jasné, že muselo jít o horolezce. Nápis je totiž ve výšce asi 60 metrů, je přibližně 1,5 metru vysoký a pět metrů široký.

"Vzhledem k tomu, že se nápis nachází na majetku podléhajícímu ochraně podle zvláštního předpisu a jeho zhotovení vykazuje znaky protiprávního jednání, policisté vše na místě zadokumentovali a začali prověřovat, kdy a kdo nápis na skálu umístil. Podle prozatímních zjištění jej na skálu někdo napsal okolo 21. srpna 2018," podotkla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Není bez zajímavosti, že stejný nápis se na stejném místě objevil také v roce 1969, rok po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Tehdy ho na skálu namalovali dva náchodští horolezci. Jeho odstranění trvalo prý několik dní. Současný nápis vypadá úplně stejně.

Právní kvalifikace a výše způsobené škody zatím nebyla stanovena, podle výše způsobené škody se může jednat buď o přestupek proti majetku nebo o přečin poškození cizí věci s trestní sazbou odnětí svobody až na tři roky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Zprávy

Cigarety opět zdražují. Kolik zaplatíte za krabičku?

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Tereza Kostková po tajné svatbě porazila Sokola

2. Gábina Partyšová se učila vařit. Prý se to může hodit

3. David Gránský vyvedl snoubenku do kina

4. Tomáš Matonoha řídí tenhle dábělský stroj

5. Václav Kopta po sérii zranění už chodí bez potíží. Co se všechno stalo?