Na stadionu se zřítila socha. Zabila malého chlapečka!

Ani přílet záchranářského vrtulníku už dítěti nepomohl
 Děti v nesnázích 
05. září 2018 04:57 / Policejnidenik
Obrovská tragédie se stala na stadionu ve Svitavách. Zemřelo tu malé dítě. Podle svědků události na něj spadla dřevěná socha. I když na místo letěl i vrtulník, dítěti už nebylo pomoci. Rodina chlapce se zhroutila.

Neštěstí se na svitavském stadionu stalo v pozdních odpoledních hodinách. Vzhledem k tomu, že dítěti ještě nebylo 15 let, je policie skoupá na slovo. „Tragickou událost prověřujeme a u dítěte jsme pro přesný mechanismus úrazu nařídili soudní pitvu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Na místo tragédie okamžitě zamířila sanitka, dorazili i hasiči a ke stadionu letěl také záchranářský vrtulník. Bohužel jakákoliv pomoc už byla marná. Dítě utrpělo natolik závažné zranění, že na místě zemřelo.

Jak přesně hoch zemřel, policie neřekla. Podle svědků na něj spadla jedna ze soch, které zde v uplynulém týdnu vytvářeli řezbáři v rámci Memoriálu Aloise Petruse. Vernisáž děl se uskutečnila první zářijový den. Sochy umělců nezdobí jen svitavský stadion, jsou i na dalších místech ve městě, například v parku Patriotů.

Po neštěstí se rodina chlapečka nervově zhroutila. Policie, která se nešťastnou událostí zabývá, musela rodině poskytnout intervenční pomoc. Událost lidmi ve Svitavách silně otřásla.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Koruna slábne, nikoli však kvůli vládní krizi

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Petr Vágner má po nehodě na motorce potíže se zády, přesto dál provozuje extrémní sporty

2. Lady Gaga a desítky dalších celebrit prchají před ohněm. Jejich domy lehly popelem

3. Co vaří její chlapi, když není Simona Krainová doma?

4. Alice Bendová provokuje sexy fotkami z dovolené

5. Mareš se chlubil, že dostal dva melouny!