Zemřel slavný DJ Loutka. Oběsil se

Michal Maudr alias DJ Loutka měl 51 let
 Z domova 
21. srpna 2018 04:03 / Internet
Zemřel jeden z nejslavnějších českých dýdžejů - DJ Loutka. Jednapadesátiletý muž se oběsil ve svém bytě v pražských Záběhlicích.

Jednapadesátiletý Michal Maudr alias DJ Loutka spáchal sebevraždu v noci ze soboty na neděli. V tu noc měl přitom vystupovat na jedné party v Poděbradech. „Můžeme potvrdit, že jsme kolem půlnoci dostali hlášení, že v Praze 10 nalezli tělo oběšeného muže. V současnosti případ prošetřujeme jako sebevraždu. Více se zatím nebudeme vyjadřovat s ohledem na pozůstalé,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Jaké pohnutky vedly českého DJ k tomuto nevratnému kroku, je tak zatím obestřeno tajemstvím. Smutnou informaci potvrdil i hudební server Rave.cz. DJ Loutka se svému řemeslu věnoval už od devadesátých let, spoluzaložil agenturu Roxydust a je autorem legendární kompilace Housebox 1 ‎českého vydavavatelství Nextera.

„V devadesátém prvním už jsem hrál elektronickou hudbu, koupil jsem si první desky a tak to začalo. Nikdy jsem k tomu ale netíhl, začal jsem si kupovat desky a doma jsem si hrál. DJ jsem být nechtěl, tím spíš, že tady vlastně nebyla žádná scéna. Poslouchalo to tak deset, dvacet lidí, ale pak mě začali lidé přemlouvat, ať hraju, když už mám ty desky,“ řekl Michal loni v interview pro ireport.cz, který zveřejnil server Rave.cz.

Michal Maudr se narodil 8. května 1967 a dlouhou dobu se řadil k nejoblíbenějším dýdžejům v Česku. Jeho produkce se dostala i do slavného Essential mixu na BBC Radio 1. Byl rezidentem pražského klubu Roxy a v posledních letech tu supportoval vystoupení světových hvězd. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto