Neonacisté pěstovali na Brněnsku marihuanu

Jedenáctičlenná skupina pěstovala marihuanu na Vyškovsku a Znojemsku
 Z domova 
19. srpna 2018 04:25 / Celní správa
Desítky kilogramů marihuany a stovky tablet extáze. To je úlovek celníků a kriminalistů, kterým se podařilo na Jižní Moravě rozbít jedenáctičlenný gang pěstitelů. Řada z nich je navíc vyznavači fašismu.

Celkem jedenáct lidí skončilo v rukou policistů při akci s názvem Smečka. Ti už od února sledovali skupinu lidí, která měla na Brněnsku pěstovat a distribuovat marihuanu.

"Postupem času se nám podařilo zjistit, že skupinu tvoří jedenáct lidí. Ti pravděpodobně distribuovali marihuanu nejenom po celé České republice, ale i do zahraničí," upřesnila mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Ve chvíli, kdy pro celníky a policisty nastal den "D", našli policisté ve dvou domech na Vyškovsku a Znojemsku více než 40 kilo sušené marihuany a 150 tablet extáze. Kromě toho zabavili při domovních prohlídkách samopaly, šestery luxusní hodiny a dvě osobní auta.

Kriminalisté dále zjistili, že sedm lidí už má v trestním rejstříku pár škraloupů kvůli propagaci fašismu, ale také měli na svědomí několik loupeží a dalších násilných trestných činů. "Čtyři lidé už skončili ve vazbě, další jsou stíháni na svobodě," upřesnil mluvčí celníků. Všem zadrženým lidem hrozí až dvanáctileté vězení.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto