Třináctiletý puberťák vykradl školy, obchod a restauraci. Nakonec ukradl auto a boural

Mladík bral hlavně peníze a alkohol
 Z domova 
16. srpna 2018 04:22 / Policejní deník
Znuděnost nebo touha po dobrodružství možná svedla třináctiletého chlapce k tomu, že hned několikrát v jeden den kradl. Vše vyvrcholilo jízdou v kradeném autě, kterým nakonec naboural do stromu.

Třináctiletý poberta si vyrazil do střední školy v Rýmařově na Bruntálsku. Ne však za vzděláním, ale kvůli tomu, že chtěl krást. Jediné, co našel, byly klíče od auta, které bylo zaparkované v garáži. A nenapadlo ho nic lepšího, než se projet.

Při odjezdu ze školy naboural bránu a pokračoval dál. „V ulici Jesenická při couvání narazil do dvou stromů. Po těchto nehodách se na místo dostavila hlídka, která jej zadržela. Mladík se ale nevzdával a snažil se ujet,“ informoval mluvčí policie René Černohorský.

Mladík pak na služebně policisty šokoval. Přiznal se jim totiž, že má na svědomí několik dalších vloupaček. Například se vkradl do základní školy, kde vzal fixy a papír za 200 korun, pak vyloupil restauraci, kde si opatřil cigarety a sedm tisíc korun v hotovosti. Nakonec vnikl do prodejny potravin, odkud si odnesl alkohol, zapalovače a cukrovinky za více než tisíc korun.

Mladému zloději nehrozí prakticky žádný postih, protože není trestně odpovědný. „Policisté však nadále spolupracují se sociálními pracovníky a zjišťují další možné protiprávní jednání tohoto nezletilce, případně i jiných osob,“ uzavřel mluvčí policie.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto