Z bažantnice zmizelo 150 bažantů, škody jdou do statisíců

Jeden bažant má údajně hodnotu přes tři tisíce korun
 Z domova 
15. srpna 2018 04:47 / Shutterstock
Neobvyklý případ vyšetřují zlínští policisté. Z bažantnice v Napajedlích zmizelo sto padesát bažantů. Škody jsou markantní.

Předseda spolku bažanty ráno nakrmil, a když přišel následující den zkontrolovat, zda jsou zvířata v pořádku, zjistil, že se v bažantnici z původních 150 bažantů nenachází ani jeden. Hned se proto obrátil na policisty. „Zjistili, že někdo polámal podpěrné sloupy a strhal vnější oplocení bažantnice,“ vysvětlila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

V bažantnici tak vznikla díra, kterou zvířata s největší pravděpodobností utekla.  „Celkem se mělo jednat o sto padesát kusů bažantů. Podle tvrzení chovatelů má jeden bažant hodnotu více než tři tisíce korun,“ podotkla mluvčí.

Myslivecký spolek nyní sčítá škody a zřejmě mu nezbude nic jiného, než rozuteklé bažanty hledat a pochytat, anebo založit nový chov. Škoda, kterou neznámý vandal napáchal na bažantnici, prozatím nebyla vyčíslena. „Případ vyšetřujeme prozatím jako přestupek proti majetku, za který hrozí ve správním řízení několikatisícová pokuta,“ doplnila Monika Kozumplíková.

 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto