Vydával se za bratra, který nic netušící dostával pokuty

Během třech týdnů dostal čtyři pokuty
 Z domova 
13. srpna 2018 04:04 / Policejní deník
Na velmi povedeného ptáčka narazili hned několikrát královehradečtí policisté. Muž se vydával za svého bratra, který chudák netušil, kolik už má na kontě pokut.

Za tři týdny čtyři pokuty. Takové je skóre jednatřicetiletého muže z Hradce Králové. Pokaždé, když jej zastavila policejní hlídka, neměl u sebe řidičák. A to nebylo zdaleka vše. „Policisté ho ztotožnili jen podle jména, data narození a dalších indicií, které jim muž uvedl. Za to, že auto nemělo platnou technickou kontrolu, dostal blokové pokuty, navíc měl dvakrát pozitivní test na návykové látky,“ konstatovala policejní mluvčí Iva Kormošová.

Po třetí kontrole se však mužovo tvrzení policistům nezamlouvalo. A když jej zastavili po čtvrté, lump se přiznal. „Uváděl iniciály svého o rok a půl mladšího sourozence, na kterého tudíž byly vypsány i pokuty,“ sdělila dále mluvčí.

Záhy se ukázalo, proč muž lže. „Měl totiž od soudu uložen tříapůlletý zákaz řízení všech motorových vozidel, který měl vypršet až roku 2021,“ vysvětlila Iva Kormošová. Jenomže teď mu hrozí i dvouleté vězení.

Mimo to také přišel o své auto, které mu policisté zabavili a o jehož dalším osudu rozhodne soud. „Vystavené pokuty na bratra, které obviněný muž prý neměl v úmyslu zaplatit, budou zrušeny. K pozitivnímu testu na drogy sdělil, že je občasným uživatelem pervitinu,“ doplnila mluvčí policie.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nikol Švantnerová se představila jako módní návrhářka

Zprávy

Milovníci zimy se mohou těšit. Česko zasype sníh

Sport

Zlatý Krpálek s bolavými zády vyhrál Grand Prix!

1. Malá Maruška se od táty Rašilova nehne ani na krok

2. Mahulena Bočanová se přiznala, že přestala pít alkohol

3. Misska Švantnerová vstoupila do světa módních návrhářů

4. Simona Babčáková vedle svojí nové lásky doslova září štěstím

5. Česká Barbie daruje auto